Jak budować w The Sims Mobile

Przygotowałam poradnik, dzięki któremu poznacie kilka moich sposobów na stworzenie praktycznej miejscówki, która ułatwi nie tylko wykonywanie wydarzeń, ale zrobi też wrażenie na innych Simomaniakach.

Zanim zaczniecie budować (lub przebudowywać) i dekorować, najpierw upewnijcie się, że:

 • nie trwają właśnie żadne duże wydarzenia w The Sims Mobile,
 • wasi Simowie nie są w trakcie wykonywania wydarzeń w domu (np. Związku),
 • wszystkie sprzęty w domu są naprawione (zepsutych nie przeniesiecie do Przechowalni),
 • macie pomysł na dom dla Twoich Simów,
 • dysponujecie odpowiednią ilością Simoleonów (lub SimCash), aby zrealizować swój pomysł (dotyczy zakupu obiektów oraz pokoi np. tych o nieregularnym kształcie),
 • macie odblokowane wystarczająco dużo zielonego terenu na działce (czyli obecna przestrzeń umożliwi wam zrealizowanie pomysłu),
 • dysponujecie odpowiednią ilością czasu wolnego – ta zabawa może zająć nawet około godziny czasu!

Krok 1 – Pomysł, styl, klimat

Jeszcze przed wsiąknięciem w Pinterest lub inne, obrazkowe źródło inspiracji, w pierwszej kolejności zapoznajcie się dobrze z całym katalogiem The Sims Mobile. Zobaczcie na jakie przedmioty możecie pozwolić sobie w tej chwili, a na co was nie stać. Koniecznie zerknijcie również na rzeczy, które udało się wam zdobyć przy okazji wydarzeń tematycznych i sezonowych.

Kiedy już zorientujecie się w swoim obecnym ekwipunku oraz możliwościach finansowych, rozważcie obranie określonego stylu i klimatu. Wybierzcie rozwiązanie, które da wam najwięcej możliwości, głównie dekoracyjnych.

Szukając inspiracji, koniecznie przeszukujcie grupy The Sims Mobile na Facebooku, odwiedźcie Discord The Sims Mobile Community lub wygooglajcie proste plany domów (rzuty niedużych projektów).

Krok 2 – Pokoje, drzwi, okna

Teraz najtrudniejsze! Ustawienie pokoi, drzwi oraz okien.

Chociaż wygląd całości, jaki objawia się po oddaleniu kamery, tak naprawdę nie ma większego znaczenia (a sama gra nieustannie jest rozwijana, co jakiś czas zmienia się również interfejs gry), na etapie koncepcyjnym domu warto mieć z tyłu głowy, aby nasza parcela nie wyglądała jak jeden wielki, bezkształtny klocek.

W tej sztuce pomoże wam simsmantrowy przydaś – szablon działki z pomocniczymi wymiarami. Pobierzcie go i wydrukujcie albo skorzystajcie z zeszytu w kratkę, wyznaczając granicę 30×30 kratek. Jedna strefa, jaką można odblokować, ma wymiary 5×5 kratek.

To ostatni etap, zanim naprawdę zabierzecie się za tworzenie domu w The Sims Mobile. Wykonanie szkicu na kartce pozwoli określić, czy macie faktycznie wystarczająco zasobów i czy pomysł rzeczywiście się sprawdzi w praktyce (przeszkodą może okazać się chociażby nieposiadanie specjalnych wersji pokoi za SimCash).

Kratka 1×1 odpowiada najmniejszemu meblu – np. lampie, krzesłu.

Podstawowe pokoje, jakie warto przygotować:
 • Sypialnia
 • Łazienka
 • Kuchnia
 • Pokój do hobby
 • Salon

Krok 3 – Dekoracja wnętrz

Po najtrudniejszym – czas na przyjemniejsze! Chociaż i tu będzie dużo, dużo kombinowania.

Nie chodzi o to, aby wykorzystać dosłownie wszystko, czym dysponujemy, ale aby zrobić to z sensem. Przede wszystkim, zadbajcie o wystawienie tych przedmiotów, które dodają Energii Simom (łóżka, szafy, dekoracje).

Pamiętajcie jednak, aby raz na jakiś czas wychodzić z trybu – resetować aplikację i wracać sprawdzając, czy wszystkie postępy przy dekorowaniu zostały zapisane (szczególnie biorąc pod uwagę wciąż niewyeliminowany bug związany z utratą połączenia – kiedy mi wyświetla się powiadomienie o tym błędzie, wyłączam Wi-Fi i przełączam się na Internet LTE).

Krok 4 – Dekoracja ogrodu

Nie zapomnijcie również udekorować zieloną, pozostałą strefę. Kilka obiektów ogrodowych również pozwala na interakcję podczas eventów – a to przyśpiesza wykonywanie zadań – warto umiejscowić wannę z hydromasażem, stanowisko do soków, a nawet rzeczy dające przewagę w wydarzeniach (jak chociażby Dyniogłowy z zabawy halloweenowej).

Na koniec nie pomińcie malowania ścian zewnętrznych domu i zmiany koloru oraz kształtu dachu. To detale, ale dopracowanie ich także doda uroku całości.

SimsMantra – Kącik Jesienny (25.09.2019)


Czujecie zadowolenie z efektu? Pochwalcie się swoim domem w grupie SimsMantry na Facebooku! Pamiętajcie także, że jeżeli napotkacie jakieś opory lub niepewności, także śmiało możecie się nimi podzielić ze Społecznością.

Grupa SimsMantry na Facebooku

Zobacz także:

EA Help – Obsługa i nawigacja kupuj/buduj w The Sims Mobile