Inside Maxis! Podsumowanie marcowego spotkania na żywo

Nowy miesiąc, wiosenna aktualizacja! Sprawdzam dla was, co nowego…

Jestem właśnie na świeżo po obejrzeniu pokazu najnowszego patcha do The Sims 4, jaki odbył się na kanale Twitch The Sims. Przychodzę więc z podsumowaniem.

Aktualizacja, a w roli głównej łóżka piętrowe

Po 7 latach (!) oczekiwania Simomaniacy doczekali się wertykalnego mebla wypoczynkowego. Tak. To ono stało się motywem przewodnim marcowej aktualizacji.

Chociaż jeszcze bez opcji łączenia z innymi przedmiotami, z pewnością gracze poradzą sobie z tym “brakiem” z pomocą kodu MoveObjects (dla przypomnienia: aby wywołać konsolę, w przypadku użytkowników systemu Windows, należy posilić się skrótem klawiszowym CTRL + Shift + C). Z resztą do tego też zachęcały prezenterki prowadzące livestream, czyli SimGuru Bat i SimGuru Azure.

Kompletną listę zmian, na dodatku w języku polskim, znajdziecie na oficjalnym blogu, we wpisie “Nadeszła wiosna, a wraz z nią aktualizacja“.

Nowe warianty obrazów i plakatów oraz poprawki tekstur fryzur cfHair_Puffball i ymHair_ShortAfro

Coś, czego niekoniecznie się spodziewałam, to fakt, że producenci gry faktycznie pochylą się nad obecnymi już w grze obiektami, elementami i postanowią je… odświeżyć. Ale to się naprawdę dzieje!

Na pierwszy ogień poszły rzeczy z Trybu Budowy, a konkretniej katalogu dekoracji naściennych z podstawowej wersji The Sims 4. Tak, jak obiecano, zabrano się także za ulepszenie modeli fryzur.

The Sims 411. Rozgrywka znana z The Sims 3: Pokolenia oraz auta już wkrótce w The Sims 4?

Możemy powiedzieć, że te sugerowane pakiety i wysoce pożądane funkcje są zawsze na pierwszym miejscu” – przyznała otwarcie SimGuru Azure. Jest to jednocześnie podpowiedź, że faktycznie zespół rozpoczął prace nad elementami rozgrywki na miarę dodatku Pokolenia (z trzeciej odsłony serii) oraz związaną z posiadaniem pojazdów na własnej parceli.

Dalej producentka tłumaczyła, że proces powstawania nowych rozszerzeń jest długi i skomplikowany. Twórcy gry muszą rozeznać się co do mnogości opcji, sprawdzić czy Społeczności się pomysły spodobają (możliwe, że wiele do powiedzenia mają w tej kwestii Game Changers, gracze należący do programu partnerskiego EA, czyli m.in. znani i popularni youtuberzy czy streamerzy) i zderzyć to wszystko z możliwościami technicznymi, technologicznymi i tak dalej…

SimGuru obiecały podzielić się szczegółami już wkrótce, a przedsmak dalszych zmian ujawniły wraz z pomocą szkiców pokazujących następne rodzaje fryzur, których poprawki również nie ominą.

Co istotne, podkreślono, że pomysłów na dalsze rozszerzenia i aktualizacje do The Sims 4 wciąż starczy na wiele lat.

Ulepszone cechy oraz zachowania podczas codziennych czynności… i jeszcze coś dla spostrzegawczych Simomaniaków

Możemy się tak zastanawiać, dlaczego SimGuru prezentowały poprawione uczesania na dzieciakach, nie zaś na dorosłych Simach.

Ano dlatego, że coś się ewidentnie kroi. Jeżeli przyjrzycie się kafelkowi wyboru Inspiracji, z pewnością dostrzeżecie, że doczepiono tam kolejny plasterek. Innymi słowy – miejsce na coś jeszcze, niż tylko gałęzi Inspiracji czy “Mojej Historii”. To samo dotyczy prawej strony interfejsu – wyraźnie widać, aczkolwiek przez ułamek sekundy (a SimGuru powiedziała na głos “zmieńmy Sima bardzo szybko”), że pojawiło się więcej kolorów uczesania.

Oznacza to, że ulepszenie cech w sposób, aby bardziej oddziaływały na zachowanie i nastrój Simów to jedynie jeden z etapów modyfikowania tej części rozgrywki. Na blogu czytamy:

Ulepszone cechy to: Mól książkowy, Wesoły, Niezdarny, Geniusz, Ponury, Żarłok, Dobry, Głupek, Nie cierpi dzieci, Gorąca głowa, Zazdrosny, Wredny, Schludny, Nieangażujący się, Perfekcjonista. Wprowadziliśmy też pewne zmiany reakcji w przypadku cech Niechlujny i Ambitny. Sądzimy, że ten zbiór obejmuje proporcjonalną liczbę pozytywnych i negatywnych cech. Ale zaraz… to jeszcze nie wszystko! Zmodyfikowaliśmy także codzienne czynności, takie jak branie prysznica czy jedzenie posiłków, skracając czas ich wykonywania. Mamy nadzieję, że zmiany Wam się spodobają, i nie możemy się doczekać, aż podzielicie się z nami swoimi wrażeniami.

Blog The Sims

Całe nagranie możecie obejrzeć poniżej (jedynie w języku angielskim), do czego was zachęcam. Być może zauważycie jeszcze kilka detali… Poza tym, cieszmy się na dalsze plany producentów – bo ewidentnie jest na co czekać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *