Inside Maxis! Podsumowanie lutowego spotkania na żywo

Seria The Sims na 21. „urodziny” w końcu celebrowała swoje święto w godny sposób. Najnowsza aktualizacja przyniosła nie tylko ze sobą wyjątkową, darmową zawartość.

Ze smutkiem muszę przyznać, że od dawna nie śledzę już tak uważanie nowinek związanych z The Sims, jak miałam to jeszcze w zwyczaju kilka lat temu. Publikowanie wpisów na bieżąco to też nie lada wyzwanie, szczególnie kiedy prowadzi się bloga samodzielnie (a nie sądzę, że to miałoby się kiedykolwiek zmienić, niestety). Podchodzę więc do tego spontanicznie. Jak widzicie – miesiące przerwy i hej, jestem tu znowu…

Informacja o tym, że coś jednak wyjątkowego zadzieje się na 21. urodziny The Sims wyświetliła mi się najpierw na Twitterze i to na dodatek na moim osobistym koncie, nie SimsMantry. Na początku tylko zerknęłam na krótkie wideo i wróciłam do swoich spraw. Jednak to powiadomienie z kanału The Sims na Twitchu przykuło moją uwagę i jakoś tak puściłam sobie w tle.

Lajw poprowadził SimGuru, znany pod pseudonimem jako GrimSuruDoi. Agenda zaskoczyła mnie na tyle, że porzuciłam wszelkie zajęcia (w tym czaty z moimi znajomymi). No i obejrzałam. Strumyk o Simsach, pierwszy raz od długich tygodni.

21 lat i 21 prezentów

W tym roku producenci Simsów postanowili włączyć do celebrowania urodzin gry zdolnych Simomaniaków, kreatywnych twórców “zawartości zmodyfikowanej”. 

Całkowicie za darmo wpadły w ramach aktualizacji piękne meble, elementy garderoby (natomiast niektórzy zdążyli już zwrócić uwagę, że super, ale halo, czemu nic w męskim stylu), a nawet opcje makijażowe, postarzający detal skóry i trzy potrawy. Wszystkie elementy zostały odpowiednio oznaczone (zielonym znaczkiem!) i znajdziecie je już teraz, po zaktualizowaniu aplikacji.

SimGuru poświęcił kilka minut strumyka na wywiad z autorami rzeczorków, a po gościach było widać, że był to dla nich niezwykle ważny i wyjątkowy moment. Więcej o nich przeczytacie na oficjalnym blogu The Sims, pod tym linkiem.

Kolekcje, czyli nowy rodzaj rozszerzenia

Tym samym GrimSuruDoi poniekąd zaanonsował nadchodzącą nowość. Nie zrobił tego wprost (tj. nie powiedział “dzień dobry, dodajemy do gry coś nowego, już wkrótce”), ale kilka godzin później największe portale o The Sims doniosły wieść o nadchodzących “Kolekcjach”, czyli tematycznych mini-paczkach z obiektami, jakie zaczną pojawiać się w grze. Skąd o tym wiemy? Jeden z Simomaniaków natknął się na nie podczas zagłębiania się w pliki The Sims 4.

Deweloperzy widać lubią upiec kilka pieczeni na jednym ogniu, stąd najpierw misja, by funkcjonalność przetestować wraz z twórcami Trybu Budowy i CAS (w ramach gratyfikacji w swoim opisie każda taka rzecz zawiera nicki ich autorów), aby później wydawać paczuszki w większej liczbie. A z przecieków wiadomo już, że w niedalekiej przyszłości pojawią się aż 3 Kolekcje zawierające meble kuchenne, odkurzacze (!) oraz odzież sportową.

Nie zostało jeszcze powiedziane, czy Kolekcje będą rezultatem współpracy z Simomaniakami czy pochodzić będą wyłącznie spod skrzydeł działu kreatywnego EA. Czuję jednak, że staną się dobrym antidotum na nieustannie rosnące potrzeby społeczności (więcej, więcej, więcej!).

The Sims 411

Co ważne, SimGuru obiecał bardziej zorganizowane livestreamy. Pamiętacie jeszcze w ogóle Maxis Monthly? Nadchodzi zatem odświeżony format spotkań z producentami gry. Na stałe w programie zagości na przykład “The Sims 411” (swoją drogą, 411 to numer telefonu lokalnego biura numerów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, stąd liczba pojawia się w nazwie), czyli podsumowanie najgorętszych tematów przewijających się wśród Społeczności, a nawet na czym skupia się obecnie studio, itd.

Tym razem SimGuru odpowiedział na dwa, najczęściej padające pytania: 

  1. Kiedy poprawka związana z tonem skóry Simów w wersji gry na konsole? 
    1. Odp.: Pod koniec marca 2021.
  2. Czy kiedykolwiek planowane są aktualizacje fryzur w kolorze czarnym?
    1. Odp.: Fryzury zostaną poprawione, ale jest to plan na najbliższe miesiące, więc taka aktualizacja nie pojawi się szybko.

Wraz z marcową łatką deweloperzy postanawiają uporać się z najczęściej raportowanymi bugami, czyli wszystkim tym, co psuje radość z gry i jest zgłaszane np. via forum pomocy. Co znalazło się na “Laundry List”, czyli liście najpilniejszych działań do podjęcia przez twórców The Sims 4, tego dowiemy się w notatce za kilka tygodni.

Co wyjątkowego w marcowej aktualizacji?

GrimSuruDoi zakończył spotkanie pozostawiając nas z planszą przedstawiającą zarys długo wyczekiwanego przez Społeczność mebla. Drodzy Simomaniacy, w nadchodzącym miesiącu w grze pojawią się piętrowe łóżka. A przynajmniej miejmy nadzieję, że to to, a nie – jak zażartowała na Twitterze lilsimsie – piętrowa wanna z hydromasażem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *