The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu to 9. Pakiet Rozgrywki

Jeżeli kiedykolwiek przeszło wam przez myśl, że “jak dorośniecie to zostaniecie Mistrzami Jedi” to najwyraźniej, dzięki Simsom, wasze marzenia się spełnią. Poniekąd.

EA Games prawa do uniwersum Star Wars ma już od dłuższego czasu, stąd wiadome się stało, że wiele planów, związanych z wyciśnięcia jak najwięcej z tej marki, dojdzie do skutku. Tym razem w przyodzianku Pakietu Rozgrywki do naszej ulubionej gry. Cieszycie się?

Mnie to praktycznie ni ziębi ni grzeje, ale oczywiście warto przyjrzeć się tematowi z pozycji neutralnej, nie nastawiając się negatywnie. Typowo. Chociażby dlatego, że nawet jeżeli fanami dźwięków laserowych mieczy – “piu-piu! piu-piu!” – nie jesteście, to dwa razy zastanówcie się, czy aby na pewno nic w tym dla siebie nie znajdziecie…

O rozszerzeniu na razie nie wiemy zbyt wiele (jak to tradycyjnie bywa po samej zapowiedzi). Premiera The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu obędzie się 8 września, a skoro to już lada moment, to na pewno wkrótce SimGuru zaszczycą nas swoją obecnością podczas livestreamu prezentacyjnego.

Do tego czasu pozostaje czerpać wiedzę z opisu ze strony oficjalnej The Sims. Wyczytamy z niego między innymi to, że w ramach Pakietu pojawi się nowy świat, Batuu, a Tryb Budowania zostanie wzbogacony o tematyczne dekoracje pozwalające tworzyć kosmiczne domostwa i tajne bazy.

Oprócz tego, pojawią się opcje związane z rywalizacją pomiędzy 3 różnymi Zebraniami: Ruchem Oporu, Najwyższym Porządkiem oraz Łajdakami. Wszystko to na tle wyjątkowych wydarzeń, pojedynków na miecze świetlne, nagród do odblokowania, postaci do poznania oraz tajemnic do odkrycia. Skoro to Pakiet Rozgrywki to może być nawet tego więcej!

Natomiast pierwsza reakcja Społeczności The Sims na razie nie jest zbyt pozytywna. Zapowiedź ciepło przyjęta nie została. Wideo – to które zamieściłam powyżej – już zebrało w ciągu niecałej godziny ponad 5 tysięcy łapek w dół.

Ze swojej strony napiszę, że mam jedynie nadzieję, że nadarzyła się doskonała okazja do poszerzenia rozgrywki wokół rasy Kosmitów.

Z resztą wsłuchajcie się w dźwięki… Słyszycie?

4 komentarze
    1. Nie da się ukryć, że to dość specyficzny temat. EA Games ma prawa do marki, więc korzysta ile się da. Czy są wśród simowych fanów i fani Gwiezdnych Wojen? Oczywiście. Pytanie natomiast jak duża to grupa, że zdecydowano się na takie rozszerzenie (a każdy Pakiet przecież musi na siebie zarobić).

      1. tak duza, ze w ankiecie Star Wars bylo ostatnie. A tak konkretny temat zabija wizje gry. Gdyby zrobili to ze smakiem i nawiazaniami a’la Kraina Magii/Harry Potter to ok, ale taka franczyza to juz gwałt na grze

      2. Sądzę, że to lekki overreacting Społeczności (a i tak słyszymy tylko tę część ludzi, którzy w social mediach są i chętnie mówią o opiniach głośno). Ja w gruncie rzeczy, jak napisałam we wpisie, to nie mam nic przeciwko. Chcą doić to doją, dla mnie tak naprawdę nie ma to dużego znaczenia, bo TS4 preferuję najbardziej spośród wszystkich części (a grałam od 1). Każdy ma swoje preferencje. Co do gruby docelowej – trudno powiedzieć nie opierając się na prawdziwych danych, a tymi nie dysponujemy i dysponować nie będziemy. Sądzę, że kolejność w ankiecie nie ma znaczenia (a jako UX z zawodu wiem, że w ramach prowadzonych badań kolejność nic sugerować nie powinna i zakładam, że nie sugerowała, chyba że ktoś sobie to dopowiedział). Coś, co mnie cieszy najbardziej to fakt, że w paczce znajdzie się wiele interesujących obiektów, najwyraźniej w stylu industrialnym, a ja pobudować też lubię. Czy mógłbyś rozwinąć, czemu uważasz, że “taka franczyza to juz gwałt na grze”? Dlaczego to ma dla Ciebie aż tak duże znaczenie? W grupie SimsMantry również zabrały głos osoby preferujące HP c:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *