Animal Crossing: New Horizons. Zapowiedziano sezonowe wydarzenia i nowości

Wiadomo już, co pojawi się w Animal Crossing: New Horizons w najbliższym czasie, a kwietniowa aktualizacja jeszcze w tym tygodniu.

Uwaga! Wpis może zawierać spojlery z rozgrywki!

W mediach społecznościowych Nintendo pojawił się oficjalny trailer zapowiadający nowości. Co ciekawe, zaledwie dwa dni wcześniej jeden z graczy – o pseudonimie Ninji – dotarł do kodu źródłowego Animal Crossing: New Horizons, dzięki któremu natknął się na intrygujące wskazówki świadczące o zamiarze wprowadzenia pewnych rzeczy i funkcjonalności do gry.

Mowa mianowicie o rewolucjach związanych z rozgrywką:

  • odkryciu dalszych planów dotyczących Sekretnej Plaży (Secret Beach) –  bo być może już dawno zauważyliście, na południowym brzegu każdej naszej wyspy znajduje się niewielka plaża. Tu przewidziany jest i powrót zwierzaczka imieniem Redd, postaci znanej z poprzednich odsłon serii Animal Crossing, zajmującej się sprzedażą rzadkich przedmiotów (coś w rodzaju „czarnego ryneczku”!),
  • przypuszczeniami odnośnie opcji pływania lub nurkowania,
  • rychłej aktualizacji związanej z Muzeum, gdzie pojawi się muzealny sklepik oraz kawiarnia (najprawdopodobniej także z opcją rozwijania) oraz aktualizacji sklepu Nook’s Cranny (tj. opcji rozwinięcia obiektu do kolejnego stadium).

…oraz podejrzeniach odnośnie nowych możliwości w craftingu (przy czym fani mają nadzieję na opcję związaną z gotowaniem), ponieważ w grze pojawić się ma:

  • 6 rodzajów roślinności, a dokładniej krzewów, znanych z nazw jako: azalia, hibiskus, hortensja, kamelia, słodka oliwka, ostrokrzew, a krzaczki znane są z poprzednich odsłon Animal Crossing,
  • 6 rodzajów roślin uprawnych, a dokładniej: cukier (jak sądzę, burak lub trzcina), dynia, marchew, pomidor, zboże i ziemniak.

Dziś już pojawiła się pewność co do większości z wyżej wymienionych rzeczy.

Od 23 kwietnia naszą wyspę zacznie odwiedzać nowy zwierzaczek imieniem Leif, a na placu rozstawi się z wózkiem pełnym nasion i sadzonek. To dzięki niemu właśnie będziemy mogli zakupić krzewy i dekorować nimi naszą wyspę.

Na opublikowanym wideo-trailerze widzimy krzaczki z różową i białą azalią oraz pomarańczową i żółtą oliwką. Według materiału, krzewy będziemy sadzić dokładnie w ten sam sposób, co kwiaty.

Sekretna Plaża straci rzeczywiście coś na swojej tajemniczości, a odwiedzać ją ma regularnie Redd, o którym wspomniałam na początku tego wpisu. Jego stateczek (lub raczej: kuter) przepełniony zostanie różnymi skarbami, na których oczywiście otrzymamy pozwolenie położenia swoich łapek… czy raczej woreczków z Dzwonkami (walutą zwaną Bells, o której wspomniałam w pierwszym poście z cyklu Animal Crossing: New Horizons).

Kwiecień przyniesie nam pierwszy upgrade Muzeum. Miejsce przepełnione eksponatami zostanie wzbogacone o Galerię Sztuki. Nie przekreśla to jednak przypuszczeń z przecieku – kolejne pokoje muzealne z pewnością pojawią się w przyszłości. Jestem o tym przekonana…

Sezonowe wydarzenia w Animal Crossing: New Horizons. Kwiecień, maj i czerwiec 2020

Nature Day Event – od 23 kwietnia do 4 maja

Z okazji Dnia Ziemi spodziewajcie się promocji związanej z Nook Miles+ (zakładka na telefonie z osiągnięciami), pojawią się dodatkowe wyzwania do pojęcia, za które zgarniemy bonusową liczbę punków Nook Miles (nawet pięciokrotność!).

May Day Tour – od 1 maja do 7 maja

Majówka okaże się idealną porą na… dalekie wyprawy. Skoro nie będziemy mogli ich jeszcze uskuteczniać – z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa – w prawdziwym życiu, nic nie stanie na przeszkodzie, aby ruszyć na wirtualną wycieczkę w nieznane. Dzięki May Day Ticket, biletowi, który przekażemy w kasie Dodo Airlines Orville’owi, zbadamy wyjątkowe Tajemnicze Wyspy. Mam tu nadzieję, że faktycznie gra pozwoli nam natknąć się na coś niespotykanego… Na wideo widzimy zielony labirynt.

International Museum Day Event – od 18 maja do 31 maja

Międzynarodowy Dzień Muzeum będzie okazją do pojęcia wyzwania Stamp Rally, czyli „Wyścigu po znaczki”. To w maju pojawi się nowa opcja związana z muzealnymi znaleziskami, a wyłowienie chociażby rafy koralowej w końcu będzie czemuś służyło.

Wedding Season Event – od 1 czerwca do 30 czerwca

Czerwiec otworzy sezon ślubny w Animal Crossing! Tak, dobrze czytacie. Na wyspie Harvey’a, gdzie znajduje się jego foto-studio, przeprowadzimy wyjątkowe sesje fotograficzne dla zwierzaczkowych nowożeńców. Oznacza to najprawdopodobniej także to, że w grze pojawią się kolejne itemki do skolekcjonowania. Brzmi uroczo!

Jeżeli interesują was treści związane z Animal Crossing: New Horizons, nie zapomnijcie o tym wspomnieć w komentarzu. Warto również dołączyć do simsmantrowej grupy na Facebooku, aby być na bieżąco z aktualizacjami.


Źródełka: [1], [2]
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *