The Sims 4 – Prace nad Akcesoriami Społeczności postępują. Twórcy ujawniają wyjątkowe funkcjonalności, jakie pojawią się wraz z rozszerzeniem

SimGuru Conor opublikował wpis na oficjalnym Blogu The Sims 4, zdradzając przy okazji nowości, jakie zawitają do gry wraz z zaplanowanymi Akcesoriami.

Chyba nic bardziej nie może ucieszyć Simomaniaka, jak oficjalne informacje związane z zamiarami wprowadzenia do The Sims 4 kolejnych możliwości i opcji! Twórcy czerpią z feedbacku Społeczności jak świeżą wodę ze studni.

Szyj i przymierzaj…

Przede wszystkim, SimGuru znaleźli sposób na przedstawienie w CAS zarówno tych już uszytych przez Simów rzeczy, jak i wersji elementów garderoby jeszcze nie wyprodukowanych.

W aplikacji Stwórz Sima, tuż przy danych wdziankach, pojawią się ikonki “kłódki” – i albo bezpośrednio przy rodzaju ubrania, albo przy rodzajach kolorystycznych (tu najprawdopodobniej w przypadku, kiedy podstawowy model zostanie przez Sima stworzony lub też istnieć będą możliwości “przeszycia”, czyli dorobienia kolejnych wzorów).

Na czerwono napis: “Uszyj ten obiekt, aby odblokować go dla swojego Sima”.

(…) postanowiliśmy stworzyć nowy interfejs, który w jasny sposób wskaże zablokowane przedmioty. Dzięki temu będziecie mogli obejrzeć ręcznie robione swetry i skarpety (tak, nawet skarpety!), zanim je wydziergacie. Zobaczycie tam również wszystkie obiekty, które mogą stworzyć Wasi Simowie! Ubrania z dzianiny muszą być wyjątkowe, dlatego nie będzie ich nosił co drugi mieszkaniec otoczenia (w przeciwieństwie do pewnego pierścionka w kształcie gałki ocznej).

SimGuru Conor, Blog The Sims 4

…oraz sprzedawaj na Plopsy!

Na pewno większość z was kojarzy portal dla artystów od rękodzieła – Etsy… Wraz z Akcesoriami Społeczności w The Sims 4 pojawi się simowy odpowiednik takiego portalu – i to pod wdzięczną nazwą – Plopsy! Widzicie i słyszycie (wypowiadając na głos) podobieństwo? Coś, co uwielbiam w Simsach, to chociażby właśnie nazwy własne – wzięte z naszej rzeczywistości i idealnie wpasowane w świat symulatora życia.

Plopsy już otrzymało własne logo i aż nie mogę doczekać się na więcej, by zobaczyć co najmniej pomysł na interfejs platformy. Stylistycznie mogłoby być to coś na wzór okna przeglądarki internetowej… Jak zostanie to rozwiązane, tego dowiemy się pewnie za jakiś czas, ze szczegółami.

Plopsy pozwala na sprzedaż nie tylko obiektów zrobionych na drutach, ale także obrazów i rzeźb! Chciałbym włączyć do funkcji Plopsy jak najwięcej obiektów, które pasowałyby do tego rodzaju sklepu. Bez względu na to, jaki przedmiot postanowicie sprzedać, macie szansę zarobić znacznie więcej niż przez tradycyjną sprzedaż.

Wasi Simowie mogą także kupować przez Plopsy! Jeśli nie chce Wam się własnoręcznie dziergać czapki, może ktoś ma na sprzedaż model, który Was zainteresuje? Oferty będą aktualizowane przez cały dzień, więc często je sprawdzajcie, by szybciej znaleźć wymarzony obiekt.

SimGuru Conor, Blog The Sims 4

“Wspomnienia” powrócą w zupełnie nowej koncepcji

Na koniec zostawiłam krótkie omówienie jeszcze jednego smaczku.

Nie wiem jak wam, ale mi bardzo brakuje dedykowanego rozszerzenia dla Simów-seniorów. Na razie niestety to tylko moje marzenia… Na szczęście i sami twórcy wyraźnie dostrzegają braki w opcjach rozgrywki dla tej grupy wiekowej. Wraz z pojawieniem się foteli bujanych, Simy – relaksując się na nich – będą mogły powspominać wydarzenia ze swojej przeszłości.

Bujany fotel działa jak zwykłe krzesło, jednak ma kilka ukrytych funkcji! Simowie będą mogli rozmawiać, oglądać telewizję, słuchać muzyki, czytać książkę lub robić na drutach, jednocześnie bujając się w fotelu! Jeśli można coś robić, siedząc, czemu by się przy tym nie bujać?

(…) Teraz starsi Simowie będą mogli cofnąć się do czasów młodości i powspominać miłe chwile. Oczywiście niektóre wspomnienia mogą się też okazać przykre. Może nasi seniorzy skrywają jakąś bardzo wstydliwą tajemnicę… Kto wie… (Wiem, ciekawość Was zżera… Musicie poczekać do premiery Akcesoriów!)

SimGuru Conor, Blog The Sims 4

Producenci nie mogą jeszcze zdradzić wszystkiego, ale muszę przyznać szczerze, że zawartość już prezentuje się interesująco. Z początku – biorąc pod uwagę wszelkie ankiety, jakie pojawiły się do tej pory – byłam nastawiona sceptycznie.

Szycie? W The Sims 4?

To jednak może okazać się ciekawe!

Zastanawiam się jeszcze, czy którakolwiek z wymienionych funkcjonalności pojawi się w pewnej formie w podstawowej wersji gry. A może Twórcy zechcą zarezerwować je wyłącznie dla tego rozszerzenia? W chwili obecnej – wszystko na to wskazuje.

Weźmy na przykład portal Plopsy – rzecz ta musi i będzie ściśle powiązana z tematyką Akcesoriów. Według mnie jednak, fotele bujane z opcją “Wspomnienia” mogłyby przynajmniej w ograniczonej formie zostać dodane w jednej z przyszłych, darmowych aktualizacji. Jednocześnie jako motywator do sięgnięcia jednak po tematyczne Akcesoria.

Jeżeli lubisz serię The Sims i masz ochotę porozmawiać o grze i nadchodzących nowościach, koniecznie dołącz do grupy SimsMantra na Facebooku! Możesz się w niej także dzielić swoimi screenami z gry, inspiracjami, a także śmiało zadawać pytania.


Źródełko: Blog The Sims 4
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także