[Aktualizacja!] Już wkrótce odkryjemy Uniwersytet z naszymi Simami. Coraz więcej informacji przed oficjalną zapowiedzią

To kolejny przeciek – ale tym razem naprawdę warty wspomnienia. Konsolowi gracze zauważyli, że w sklepie Microsoft’u, Xbox Store, pojawił sie kolejny Dodatek, niewątpliwie związany z uniwersyteckim życiem.

[Aktualizacja 21 października 2019] Znamy już datę oficjalnej zapowiedzi!

Oficjalny trailer pojawi się na kanale YouTube The Sims we wtorek, 22 października o godzinie 17:00 czasu polskiego. Link poniżej!


Odkryj uniwersytet

Screeny pochodzą od użytkownika (i gracza zarazem) nando_aze, który już wielokrotnie napotykał na różnego rodzaju przecieki i wdawał się w dyskusje z SimGuru. Ciężko więc nie wierzyć w prawdziwość zdjęć, szczególnie, że nie są one screenami, a zwyczajnymi fotkami ekranu (Xbox nie pozwala na robienie screenshotów w sklepie). Pojawiło się także nagranie na Instagramie, pochodzące od użytkownika asairi_art_gallery.


Zamów już w przedsprzedaży, aby zacząć wertować książki i poczuć szkolny klimat w Dodatku The Sims 4: Odkryj uniwersytet, dzięki któremu Simowie wybiorą się na szkolne wykłady, doznają uczelnianego życia i nacieszą się zajęciami dodatkowymi. Zapisz ich na lekcje, które pomogą im osiągnąć zawodowy sukces w inżynierii, edukacji lub prawie. Odkryj robotykę i ping-ponga, a także płataj złośliwe żarty przeciwko swoim rywalom. Ucz się pilnie, prześpij zajęcia i przybij piątkę szkolnej maskotce – tylko pamiętaj, aby dbać o dobre oceny!

Wprowadź się na kampus – Witaj w Britechester! Otwórz nowy rozdział w życiu Simów w ramach studiów na historycznym Uniwersytecie Britechester lub nowoczesnym Instytucie Foxbury. Wynajmij pokój w akademiku lub mieszkaj poza kampusem, zwiedzaj Britechester na rowerze, spędzaj czas w klubach studenckich i poświęć trochę czasu na wspólną naukę w bibliotece. Wznieś toast za studenckie życie podczas uniwersyteckich wydarzeń, a także noś szkolne barwy, aby z dumą reprezentować swoją przynależność!

Trzymaj klasę – Simowie wybierają się na Uniwersytet z ciekawości, aby poszerzyć swoje zainteresowania biologią, naukami komputerowymi, historią sztuki, nawet do niecnych celów. Uczęszczaj na wykłady lub pisz prace naukowe i twórz prezentacje – im lepsze wyniki w nauce będzie miał twój Sim, tym lepiej będzie mu się powodziło w karierach związanych z nauczaniem, prawem i inżynierią. Bywanie na zajęciach lub opuszczanie ich, wpłynie na oceny Sima, dlatego umiejętne zarządzanie czasem to podstawa.

Spotykaj się z innymi, wmieszaj się w tłum i eksploruj – Jak twój Sim poradzi sobie z akademickim życiem, zależy od niego. Może studiować całą noc, aby ukończyć zadanie domowe na czas lub wyluzować się i przespać całą noc. A wraz z aktywnościami, takimi jak sok-pong, podbijanie piłki od nogi, czy spędzanie czasu ze współlokatorami lub leniuchowanie, nigdy nie sprawiało tyle radości! Dodatkowo, Simowie staną przed możliwością dołączenia do szkolnych organizacji, związanych z budowaniem robotów, prowadzeniem debat, sztuką, a nawet z tajemniczą społecznością. Wraz z upływem roku, Simowie zajrzą w głąb siebie oraz odkryją, kim powinni zostać, kiedy “dorosną”.

Wyraź swój kampusowy styl – Spraw, aby pokój w akademiku twojego Sima był przytulny i oddawał jego osobowość, między innymi dzięki plakatom oraz mini-lodówce. Rozwiń ich wyjątkowy styl w wybrany przez siebie sposób – bez względu na to, czy będą to spodnie dresowe, czy też najlepsze spodnie – zawsze znajdzie się sposób na pokazanie swojego szkolnego ducha lub zaimponowanie kolegom ze szkolnej ławki.


Co w nowej zawartości? Masa dobroci i od lat wyczekiwanych obiektów!

Zgodnie z powyższym opisem, Odkryj uniwersytet wprowadzi do The Sims 4:

 • najprawdopodobniej nowe kariery: nauczyciela, prawnika i inżyniera;
 • nowe aktywności – związane z piłką nożną oraz ping-pongiem (w tym znany z poprzednich odsłon serii sok-pong);
 • szkolni rywale;
 • wielki powrót Maskotek;
 • kampus – w całości do zamieszkania z opcją wynajęcia pokoju w akademiku lub całego, studenckiego domu (tu najprawdopodobniej możemy spodziewać się nie tylko dużych, ale i niewielkich parcel);
 • dwie szkoły do wyboru – historyczny Uniwersytet Britechester i nowoczesny Instyt Foxbury;
 • rowery;
 • jeszcze więcej opcji związanych ze spotkaniami klubów (The Sims 4: Spotkajmy się);
 • uczęszczanie na wykłady (nie wiadomo oczywiście w jaki sposób będzie to wyglądać – czy będziemy mogli kierować podczas ich trwania Simami, czy też Simy będą znikać w “króliczej norze” – ale tego dowiemy się na pewno w ciągu najbliższych tygodni), odrabianie zadań związanych z kierunkiem studiów – w tym tworzenie prezentacji oraz pisanie prac naukowych;
 • jeszcze więcej tematycznych zajęć – w ramach organizacji – budowanie robotów, prowadzenie debat, poświęcanie się sztuce…;
 • długo-wyczekiwane obiekty, np. mini-lodówka.

Niesamowicie podoba mi się idea związana z dwoma, różnymi placówkami.
Co więcej, fragment związany z zamieszkiwaniem podczas studiów wskazuje na opcję niewyprowadzania się z rodzinnego domu. Wybór zawsze jest plusem i dobrze go mieć, ponieważ oczywiście wpływa na rozgrywkę i zmniejsza ryzyko powtarzalności oraz podkreśla samo piękno płynące z odkrywania rozszerzenia. Jakie są wady i zalety Britechester, a jakie Foxbury? Czy w grę wchodzą czesne lub wcześniejsze wyniki w nauce Simów? Liczę na to, że dowiemy się tego wkrótce i że rzeczywiście różnice będą.

Coś, co równie wpływa na moją ekscytację, to obietnica związana z wpływem postępów w nauce na późniejszą karierę. Niekoniecznie jednak wierzę, że nowe kariery – jak chociażby ta nauczycielska – będą tzw. aktywnymi.

Zastanawiam się jeszcze, czy wspomniana “tajemnicza organizacja” oraz “wykorzystywanie nauki do niecnych celów” może być zapowiedzią co do powrotu złodziei lub przynajmniej czegoś w rodzaju organizacji przestępczych… Nie od wczoraj w końcu Społeczność domaga się wprowadzenia nieco mroczniejszych klimatów do gry. Ciekawe? Zobaczymy, czy okaże się prawdziwe.

Kiedy dowiemy się więcej? Kiedy premiera?

Od ostatniego piątku powróciły spotkania na żywo “przy grze” z twórcami Guru Garage. SimGuru w ogóle ponownie stali się aktywni na Twitterze, więc pozostaje mieć nadzieję na kolejne podpowiedzi od twórców.

Kilka dni temu, na Twitterze SimGuru Ninja udostępnił grafikę przedstawiającego (najprawdopodobniej) zbugowanego Sima w dość dziwnej pozie. Społeczność spekuluje, że przypomina ona efekt przygniecenia przez rozkładane łóżko, co znane jest dobrze Simomaniakom z poprzednich odsłon serii.

Dla mnie kolejną wskazówką jest fakt, że w opisie ze sklepu Xbox’a pojawia się wzmianka o Simie w luźnych spodniach – a w takich jest właśnie ten ze screena od Dave’a Miotke.

Zwróćcie również uwagę na fragmenty dotyczące robotyki – przypomnę, że wraz z ostatnią, październikową aktualizacją The Sims 4 otrzymaliśmy właśnie przebrania robotów.

Jeżeli plotki i przecieki okażą się prawdą – a te zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu – premiera Dodatku The Sims 4: Odkryj uniwersytet nastąpi 15 listopada 2019 na PC i Mac, a 17 grudnia 2019 na konsole.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *