The Sims Mobile – Halloween – Psikus albo przysmak

Powtórka upiornego wydarzenia z okazji Halloween. Niestety nic nowego dla weteranów gry.

Uwaga! Halloween to wydarzenie powracające do The Sims Mobile – z tego względu ten wpis może być jeszcze aktualizowany.

SimsMantra

…a na dodatek w tym roku bez pre-eventu “Odliczanie do Halloween“. Chociaż czuję się mocno rozczarowana brakiem nowości, wliczając w to skrzynki z nagrodami za Cukierki, bo i te pozostają bez zmian, postanowiłam ostatecznie odświeżyć halloweenowy wpis z ubiegłego roku. Jeżeli zmiany w misji głównej są, to dotyczą wyłącznie pojedynczych etapów.

Wiem, że wśród czytelników SimsMantry jest trochę nowych graczy (chociaż pewnie sami nie wiedzą na jak długo i czy w ogóle w TSM się wciągną – bo to jednak dość specyficzna zabawa). Mam nadzieję, że odnajdziecie tu choć garstkę informacji, które ułatwią wam i w pewien sposób pomogą przyśpieszyć decyzję o kolejności otwierania skrzynek oraz ukończenie wydarzenia z nagrodami głównymi.


Poradnik – Halloween w The Sims Mobile (2019)

 • Halloween rozpocznie się 3 października o godzinie 19:00 czasu polskiego.
 • W tym wydarzeniu wybieracie nagrody, nie ma losowania. Wyjątek stanowi opcja Upiorna trumna, na którą wydacie 100 cukierków. O niej więcej poniżej.
 • Ustalajcie, które z nagród chcecie najbardziej i odblokowujcie je w tej kolejności. Niestety, jeżeli nie poświęcicie grze odpowiednio dużo czasu, możecie nie odblokować wszystkich nagród. Potrzebujecie co najmniej 24 600 cukierków, aby odblokować wszystkie, nielosowe przedmioty.
 • Oszczędzajcie – w przypadku chęci wykonania głównej misji – 100 cukierków do zadania nr 8.
 • Weźcie udział w imprezie (lub powróćcie na nią, jeżeli jeszcze trwa) do zadania nr 11. Dostęp do imprez jest z zakładki bocznej gry.
 • Przy misjach 17, 21 i 24 cukierki liczą się od momentu przejścia do tych misji (nie są podliczane te, które uzbieraliśmy przed rozpoczęciem 17, 21 i 24). Czyli: skumulowane do tej pory cukierki nie będą się liczyć.
 • Nagrodą za ukończenie wszystkich 24 zadań jest stół mistyka.
 • Zwracajcie uwagę na kolejność zadań i spróbujcie nakładać na siebie wydarzenia. Na przykład, możecie rozpocząć już wcześniej zadanie 18. LamaKuriera i wykorzystać aktywności, aby zebrać 600 cukierków wymaganych do zadania 17., ale po prostu nie tapnijcie na “Odbierz nagrody” z LamaKuriera, dopóki nie ukończycie questa 17. Obserwujcie zegar, bo LamaKurier zatrzymuje się tylko na 8 godzin – potem odjeżdża i trzeba czekać kolejne kilka godzin na to, aż powróci (a to niezwykle ważne, jeżeli nie korzystacie z zielonej waluty za prawdziwe pieniądze).
 • Miska cukierków to pierwszy przedmiot jaki odblokujecie w ramach postępu misji. Warto regularnie ją opróżniać dla dodatkowych cukierków. Jest uważana za “pełną”, jeżeli uzbiera się w niej 125 cukierków (wtedy tapiemy na miskę i zbieramy cukierki – ale nie musimy czekać aż się zapełni). Pamiętajcie, że możecie zdobyć dodatkowe cukierki z normalnych wydarzeń (np. hobby, praca) oraz dzięki babeczkom.
 • Upiorną trumnę można znaleźć w menu nagród (ikonka dyni w prawym, górnym rogu aplikacji). Jeśli chcecie, wymieniacie tu 100 cukierków na randomowe nagrody z listy (są tam dynie i nagrobki – dekoracje). Podobnie jak większość wydarzeń, ta część jest całkowicie losowa i możecie otrzymywać duplikaty. Jeśli dynie i nagrobki są dla was mniej ważne, odłóżcie pozyskiwanie ich na potem, jak już odblokujecie pożądane przedmioty. UWAGA: Upiorną trumnę musicie jednak użyć przynajmniej raz, w ramach zadania nr 8.
 • Czasy trwania zadań specjalnych powinien być krótszy, jeśli posiadacie jakiekolwiek przedmioty z poprzedniego, ubiegłorocznego pre-eventu (Odliczanie do Halloween w The Sims Mobile). Pre-event w tym roku nie pojawił się, więc nowi gracznie niestety nie będa mieli okazję zdobyć Dyniogłowego.
 • Istnieje pakiet tematyczny Halloweenowy bonus – kosztuje on 47,99 zł. Zestaw zawiera 500 cukierków, kociołek w kształcie nietoperza, nakrycie głowy jednorożca oraz 50 babeczek.
 • Są w sumie 4 zadania LamaKuriera.
 • Warto oglądać reklamy (po wypełnieniu aktywności/wydarzeń) – trwają one zwykle do 30 sekund, a dzięki nim otrzymacie ponad 10 dodatkowych cukierków – a te w pewnym momencie mogą okazać się być na wagę złota!
 • Miejcie w pogotowiu 5 naklejek do rozdania innym Simom w ramach zadania 9.
 • NIE OTRZYMACIE kolejnego stołu mistyka, jeżeli otrzymaliście go podczas wydarzenia w ubiegłym roku.

Misja główna – Psikus albo przysmak

EtapCel~CzasCukierki
1.Zarób 31 Simoleonów.🍬50
2.Dotknij lodówki i “Szukaj przysmaków”. 🍬175
3.Dotknij lustra lub toaletki i “Wyobraź sobie kostium”. 🍬175
4.Dotknij 5 innych Simów i wybierz “Psikus albo przysmak”.🍬115
5.Ukończ dowolne wydarzenie.🍬112
6.Zmień wygląd swojego Sima.🍬70
7.Ukończ wydarzenie “Halloweenowy dom”.6 g.🍬70+125
8.Otwórz upiorną trumnę.🍬50-100
9.Rozdaj 5 naklejek.🍬35
10.Ukończ wydarzenie “Tworzenie kostiumu”.6 g.🍬35+125
11.Zdobądź 3 gwiazdki na imprezie.🍬35
12.Zarób 650 Simoleonów.🍬35
13.Ukończ 5 dowolnych wydarzeń.🍬35
14.Ukończ wydarzenie “Halloween” w centrum miasta. 12 g.🍬35+400
15.Ukończ wszystkie zadania LamaKuriera i odbierz nagrody. 8 g.🍬45+250
16.Ukończ wydarzenie “Halloweenowy dom”. 6 g.🍬45+125
17.Zbierz 600 Cukierków. 🍬45
18.Ukończ wszystkie zadania LamaKuriera i odbierz nagrody. 8 g.🍬45+250
19.Ukończ wydarzenie “Tworzenie kostiumu”. 6 g.🍬70+125
20.Ukończ wszystkie zadania LamaKuriera i odbierz nagrody. 8 g.🍬70+250
21.Zbierz 1200 Cukierków. 🍬70
22.Ukończ wydarzenie “Halloween” w centrum miasta. 12 g.🍬70+400
23.Ukończ wszystkie zadania LamaKuriera i odbierz nagrody.8 g.🍬70+250
24.Zbierz 1200 Cukierków.🍬70
Wszystkie etapy misji ukończone! 🏆

Wątek na EA Help [ENG]: 3rd of October 2019 10:00 a.m. PST – Halloween Haunt rerun
Aktualizacja solucji misji na podstawie: Halloween Trick or Treat walkthrough
Wydarzenie ubiegłoroczne: The Sims Mobile Halloween 2018
Screeny, tłumaczenie i opracowanie: SimsMantra
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także