The Sims Mobile – Turniej Prawdziwych Przysmaków

Turniej prawdziwych przysmaków czeka na specjalistów od pieczenia!

Uwaga! Ten wpis może być jeszcze aktualizowany.

SimsMantra

Turniej Prawdziwych Przysmaków to wydarzenie powracające. Kolejne różnią się nagrodami i wydarzeniami specjalnymi.

SimsMantra

Przegląd zawartości i wydarzeń

Po tygodniu przerwy od jakichkolwiek aktywności w The Sims Mobile, do gry zawitała aktualizacja wraz z nowym, kulinarnym eventem. Powiem szczerze, że pierwsze wrażenie jest bardzo dobre! Tak, da się grać bez inwestowania w Babeczki i SimCash… chociaż oczywiście robi się trudniej. Mi osobiście w żadnym wypadku to nie przeszkadza. Raz się wygrywa, raz się przegrywa…

Warto się w ogóle przyjrzeć opisowi aktualizacji (w Sklepie Google i AppStore), bo chociaż całość brzmi dość “interaktywnie” i interesująco, niestety wiele rzeczy zostało zwyczajnie niedopowiedzianych i już od pierwszego zdania stali gracze dopatrzą się kolorowego przerysowania rzeczywistości. No ale już taki urok The Sims Mobile.

Słynna mistrzyni cukiernictwa, Patty Cakes, przybywa, by sprawdzić, kto najlepiej poradzi sobie z pieczeniem podczas turnieju prawdziwych przysmaków! Twórz kulinarne przysmaki podczas dwóch smakowitych wydarzeń związanych z pieczeniem! Podkręć obroty, zmierz się z innymi szefami kuchni, realizuj przepisy i zdobywaj wspaniałe nagrody. Dołącz do rozmowy, śledząc The Sims Mobile na Twitterze!

The Sims Mobile / Google Play

Jako, że właściwie podobnej mechaniki do tej pory nie mieliśmy, krótkie wyjaśnienie o co chodzi. Główne wyzwanie nazywa się właśnie “Wyzwaniem prawdziwych przysmaków”. Po wybraniu zielonego przycisku “Próby”, przeniesiemy się do Zielonego Zakątka. I tu zaczyna się zabawa, do której mamy 3 podejścia.

Startujemy w konkursie, który w gruncie rzeczy polega na podbiciu do jak najwyższej procentowej wartości, aby móc wykonać interakcję “pieczenia” z sukcesem. W moim przypadku, spadnięcie poniżej 79% od razu skutkowało przegraną – za pierwszym razem więc straciłam (bo nie mam zbyt wiele SimCash na “wykupne” – co widać na załączonym obrazku) całkiem fajne nagrody – Żetony Prawdziwych Przysmaków, Simoleony oraz Perełki Mody. A to właśnie tymi dobrociami można się przede wszystkim obłowić.

Jak grać żeby wygrać? Eksperymentować… niestety. Kiedy pozbierałam się po przegranej, do Rundy Pierwszej zaczęłam podchodzić od razu, czyli na poziomie tych 85%. Okazało się, że inwestowanie w “boosterki” typu “Stań się jednością z deserem” (Stolik wystawowy; ikonka tacy) warto odłożyć na dalsze etapy – bo tu procenty wraz z każdym kolejnym spadają odpowiednio i trzeba je właśnie podnosić odpowiednimi interakcjami, które z kolei pochłaniają Kostki Cukru (nowy rodzaj Energii – specjalny dla tego wydarzenia). Dodam w tym momencie jeszcze, że uzupełnienie Kostek Cukru to droga impreza (aż 30 SimCash!). No i raczej… wiecie… nie warto.

Po ukończeniu każdej z Rund, można odebrać Koszyk z nagród od razu (w przypadku, kiedy nie chcesz ryzykować dalszej przegranej). Za to dotrwanie do końca skutkuje dodatkowym, specjalnym Żetonem królewskich przysmaków, a uzbieranie 10 pozwoli wymienić na Pudło królewskich przysmaków.

Kiedy już skończymy wyzwanie główne, czas na otworzenie drugiego typu skrzynek, czyli Pudeł prawdziwych przysmaków. Z nich wylosujemy przedmioty w wiejskim stylu – meble, dekoracje lub ubrania dla Simów.

Oprócz tego, jeżeli w ciągu 14 dni zdołamy otworzyć aż 76 skrzyń łącznie, otrzymamy nagrody główne – Kominek “Serce domu”, Drewnianą komórkę “Serce domu” oraz dwie fryzury, Urokliwe kosmyki oraz Pojedynek na warkocze (gracze PCtowi rozpoznają je z dodatku The Sims 4: Strangerville!)

Własnie po to, aby przyśpieszyć proces otwierania skrzynek, dostępne są odpowiednie wydarzenia. Dzięki nim zdobędziemy więcej Żetonów prawdziwych przysmaków (tych zwykłych, żółtych “Herbatników”).

Nazwa wydarzenia~CzasMiejsceHerbatnikiŻetonySimoleonyXP
Pieczenie po domowemu12 g.Mój dom60🍪1👑 525💰105
Wykwintne cukiernictwo6 g.Restauracja30🍪300💰60
Laboratorium smaku6 g.Laboratorium30🍪300💰60

Jeżeli coś jest niejasne, macie pytania lub problemy z ukończeniem wydarzeń, koniecznie odwiedźcie grupę SimsMantry na Facebooku lub dodajcie komentarz (na wszystkie odpisuję!).


Zobacz także nowsze informacje na temat Turnieju Prawdziwych Przysmaków:
2 komentarze
    1. Dokładnie niestety nie wiadomo, ale na ogół Turniej odbywa się raz w miesiącu – twórcy gry informują o kolejnych Turniejach zazwyczaj na Twitterze The Sims Mobile lub na oficjalnym blogu The Sims Mobile (na stronie EA Games).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *