The Sims 4 – Aktualizacja 16 lipca 2019 – Zmiany wizualne gry, nowe funkcjonalności w CAS, poprawki i usprawnienia

Wreszcie udało mi się znaleźć chwilę czasu, aby przejrzeć się wtorkowej łatce. I wiecie co? Gra nie traci na wartości ani na swoim uroku, a kolejne eksperymenty twórców są do przeżycia.

Lipcowa aktualizacja wprowadziła nie tylko zmiany wizualne, w kwestii których dyskusja toczy się już od co najmniej tygodnia, ale także kilka wspaniałości, które powinny ucieszyć każdego Simomaniaka (bez względu na gust, czy jakiekolwiek inne przekonania). Całkowicie za darmo dostaliśmy tryb generowania historii i nowe rzeczy do przywdziania w Stwórz Sima, a nawet kolejny kod do specjalnych obiektów w grze.Witajcie w kompletnie odmienionym menu głównym The Sims 4. Z nowym ekranem wczytywania jeszcze się pogodzimy…

Mój ból i cierpienie nieco złagodził skaczący po interfejsie Lamorożec. W gruncie rzeczy naoglądałam się już dostatecznie screenów i w pewnym sensie oswoiłam ze zmianami. Niestety, na monitorach o dość niestandardowych rozdzielczościach, a mam tu na myśli chociażby takich jak mój, czyli 2560×1080, intro gry nadal pozostaje brzydko rozciągnięte (chciałam je tu zuploadować, ale jednak tego nie zrobię). Przynajmniej wszędzie dalej jest w porządku. Do obciętej mapy po lewej i prawej stronie ekranu przywykłam również, chociaż dalej mam cichą nadzieję, że i mapa gry kiedyś przejdzie kolejny lifting i stanie się bardziej screen-friendly.

Naprawdę spadł mi kamień z serca, kiedy SimGuru Frost potwierdził, że zespół The Sims ostatecznie zgodził się z głosem Społeczności, że ekran ładowania rzeczywiście jest zbyt jaskrawy. Sierpniowa aktualizacja ma zakończyć sprawę, wprowadzając kolor granatowy (najprawdopodobniej to ten sam odcień z odświeżonego logo) zamiast niebieskiego, który w krótkim czasie doprowadził do tysiąca migren na całym świecie.

No i ostatecznie uważam, że nowy Plumbob jest ładny (a na poprawionym tle będzie wypadał jeszcze lepiej). Potrafię dostrzec w nim urok. Podoba mi się też jego animacja.

Simomaniacy, przyjmujemy waszą opinię na temat koloru ekranu wczytywania i dokonujemy zmian. Poniżej aktualny ekran i nowy, który pojawi się w sierpniowej łatce.

@SimGuruFrost

Stwórz Sima… i jego historię!

Jak dla mnie, jest to najlepsza część lipcowej aktualizacji. Już podczas Maxis Monthly poczułam się zaintrygowana, a moje oczekiwania całkowicie się spełniły! Po wejściu w CAS i przed etapem dostosowywania wyglądu Sima, gra proponuje teraz wykonanie quizu składającego się z 10 pytań, na bazie których generują się cechy, aspiracje a także umiejętności i zasobność portfela rodziny na start. Fantastyczna sprawa!

Nowa funkcjonalność pozwala na podejście do rozgrywki pod innym kątem. Automatycznie podsuwa pomysły na to, jak poprowadzić życie Sima, a dzięki temu, że wypełnienie quizu uniemożliwia jakiekolwiek zmiany w osobowości (a przynajmniej z poziomu CAS), trzeba podjąć wyzwanie pogodzenia się z cechami, jakie uznawaliśmy do tej pory za nieciekawe lub negatywne. A to w swoich skutkach może okazać się zaskakujące, prawda?

Pierwszego Sima z Historią już stworzyłam. Jest nim z zawodu Biznesmen, na 3. poziomie kariery. Charyzmatyczny, lubi majsterkowanie i logikę… a oprócz tego nie czuje potrzeby angażowania się kiedykolwiek w stały związek. To ambitny, schludny Młody Dorosły, który łyka wiedzę jak pelikan! Zdecydowałam, że zamieszka w San Myshuno w nawiedzonym mieszkaniu przy Simespierre 18. Jesteście ciekawi, jak to się skończy? Postaram się wrzucić kilka screenów za jakiś czas w grupę SimsMantry na Facebooku.

Porządki w szafie…? Wybrane nowe i “stare” fryzury oraz ubrania od teraz w podstawowej wersji gry

Kilka obiektów z płatnych rozszerzeń zostało “uwolnionych” do podstawki. Dziwne? Dziwne. Zastanawiam się, co stoi za tą decyzją. Może wy wiecie…?

Jeżeli chodzi o włosy, w kategorii pojawiła się fryzura Simki z nowej okładki The Sims 4 oraz ta dostępna do tej pory wyłącznie z Pakietem Rozgrywki Zjedzmy na mieście.

Z ciuszków natomiast do podstawki przerzucono czapkę z Dodatku Witaj w pracy, kurtkę i bluzkę z Dodatku Zostań Gwiazdą, sportowy top z Akcesoriów Fitness, a także marynarkę z Akcesoriów Zabawa na podwórku, wszystkie wzbogacając o dodatkowe wzory – od 3 do 4 nowych (via simscommunity.info).

Nowy kod “bb.showliveeditobjects”

Showliveeditobjects! To hasło na zawsze już pozostanie z każdym SimArchitektem. Dzięki krótkiej formułce otrzymaliśmy dostęp do ponad 1000 obiektów do tej pory wykorzystywanych wyłącznie przed twórców gry. Przedmioty oraz dekoracje tła są teraz w zasięgu każdego!

Chociaż na oficjalnym blogu The Sims 4 wspomniano o kodziku, niestety nie wyjaśniono, że nie wystarczy tak po prostu wstukać go w konsoli. Co w takim razie trzeba po kolei zrobić?

Otwórz Konsolę Kodów, używając kombinacji klawiszy na klawiaturze (PC/Windows): CTRL+SHIFT+C

Dostęp do obiektów otoczenia:

 • Otwórz Konsolę Kodów i wpisz testingcheats true
 • Pozostając w Konsoli, wpisz bb.showliveeditobjects
 • Wejdź w Tryb Budowy i kliknij w lupkę. Obiekty pojawią się na samym dole listy.

Dostęp do obiektów otoczenia oraz obiektów trybu DEBUG:

 • Otwórz Konsolę Kodów i wpisz testingcheats true
 • Pozostając w Konsoli, wpisz bb.showliveeditobjects
 • Pozostając w Konsoli, wpisz bb.showhiddenobjects
 • Wejdź w Tryb Budowy i kliknij w lupkę. Obiekty pojawią się na samym dole listy. Potem wpisz słowo DEBUG w pole wyszukiwarki (obok lupki) i ponownie naciśnij lupkę.

Dostęp do obiektów otoczenia, obiektów trybu DEBUG oraz zablokowanych Nagród Kariery:

 • Otwórz Konsolę Kodów i wpisz testingcheats true
 • Pozostając w Konsoli, wpisz bb.showliveeditobjects
 • Pozostając w Konsoli, wpisz bb.showhiddenobjects
 • Pozostając w Konsoli, wpisz bb.ignoregameplayunlocksentitlement
 • Wejdź w Tryb Budowy i kliknij w lupkę. Obiekty pojawią się na samym dole listy. Potem wpisz słowo DEBUG w pole wyszukiwarki (obok lupki) i ponownie naciśnij lupkę. Teraz dodatkowo zobaczysz wszystkie odblokowane Nagrody Kariery (via SimsVIP).

Simsy z okładki dostępne do pobrania w Galerii The Sims 4!

Wszystkie Simsy, które widzicie na odświeżonej okładce gry zostały udostępnione w Galerii, na dodatek z dokładnie opisaną historią, chociaż wyłącznie w języku angielskim. Najdziecie je, wpisując w pole szukajki ID Origin “Maxis”, dokładnie tak, jak na screenie poniżej.

Poprawki i usprawnienia gry

Lista tym razem jest krótka. Nie zdecydowano się w tym miesiącu na wyeliminowanie bugów z Dodatku The Sims 4: Wyspiarskie Życie.

The Sims 4
 • Rozprawiono się z błędem kodu 134:ef7a88f2:b4565d86, który uniemożliwiał wczytanie niektórych zapisów gry.
 • Wyeliminowano problem związany z “przyklejonymi” do dzieci obiektami.
 • Poprawiono animację ikonki Sulani w Trybie Podróży dla graczy, którzy nie posiadają jeszcze rozszerzenia.
 • Poprawiono interakcje związane ze współlokatorką Alex i pracą w samouczku gry.
 • Gracze mogą ustawić grafikę (z puli dostępnych), która będzie wyświetlać się w menu głównym.
 • Wprowadzono uprawienia związane z gładzikiem, a dokładniej obsługą kamery na komputerach Mac.
Wampiry
 • Wyeliminowano błąd powodujący, że Simy nie reagowały odpowiednio, kiedy miały skorzystać z „Mrocznej medytacji” lub „Wpływania na emocje”.

Jeżeli macie ochotę podyskutować o najnowszej aktualizacji, zachęcam do pozostawiania komentarzy i dzieleniem się swoimi wrażeniami.


AKTUALIZACJA: 16.07.2019 – PC 1.53.115.1020 / Mac 1.53.115.1220
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *