The Sims 4 – Aktualizacja 18 czerwca 2019 – Przygotowania do Dodatku, nowe możliwości Kariery i opcje CAS, cechy parcel oraz poprawki

Czerwcowa aktualizacja już jest! A wraz z nią kilka wspaniałości…

The Sims 4 oficjalnie zostało przygotowane na premierę Dodatku The Sims 4: Wyspiarskie Życie! Na ekranie startowym pojawiły się kafelki informujące o nowościach dotyczących gry oraz bieżących promocjach. Sekcję “Twoja kolekcja” wzbogacono o kolejną ikonkę – z palmą (po zakupie rozszerzenia zmieni kolor na żółty).

Miniaturka otoczenia – Sulani – od teraz widoczna jest w Trybie Podróży, aczkolwiek… wygląda na zbugowaną, czyli jak coś, co nie działa poprawnie (pionowy paseczek przy animacji i do połowy żółte zapełnienie – nie wydaje mi się, aby to było zamierzonym efektem).

Nowy przycisk w CAS – Losowe generowanie cech

Wraz z każdym kolejnym Dodatkiem cech w Trybie CAS naturalnie będzie przybywać, a w efekcie zaczniemy się coraz dłużej i dłużej zastanawiać nad tym, jaki nasz Sim powinien być. Co powinno go wyróżniać od innych? Tu na szczęście pojawia się z pomocą przycisk “Losowe generowanie cech”, który proces decyzyjny powinien skrócić, przy okazji dając nam zaskakujące wyniki, nietypowe i jak dotąd przez nas nie wypróbowane.

Więcej kolorów pieluszek dla maluchów

Więcej, czyli o trzy rządki. Wzorki nawiązują do zabawy na plaży, wiosennych i letnich klimatów, ale jest i parę neutralnych.

Czerwiec to Miesiąc Dumy… także w The Sims!

Nie powinno umknąć waszej uwadze i tych kilka tęczowych rzeczorków, jakie pojawiły się w CAS i Trybie Budowy. W tym roku Pride Month w The Sims 4 (i The Sims Mobile!) to seria flag LGBTQ+ oraz kilka uroczych ciuszków (tu i w klasycznych zestawieniach kolorystycznych, także dla każdego coś dobrego) nawiązujących do projektu “It Gets Better”.

Krzesło przenośne, czyli tak zwany “leżaczek” powraca do The Sims. Dla wszystkich graczy, za darmo, w kilku opcjach kolorystycznych

Nie piszcie, że nie czekaliście… że nie tęskniliście… Do tej pory prowizoryczne “leżaczki” najbardziej kreatywni SimBudowniczy “sklejali” z foteli i podnóżków. Ale wreszcie… wreszcie mogą odetchnąć z ulgą i po prostu skorzystać z czegoś, co jednocześnie jest i prawdziwe i funkcjonalne. Do podstawowej wersji gry dodana została na razie jedna wersja – plastikowa w kilku kolorach do wyboru – przypominająca te, które nawet nad Bałtykiem można wyśledzić na plażach. Mam nadzieję, że trochę więcej zobaczymy ich w The Sims 4: Wyspiarskie Życie oraz w następnych rozszerzeniach i aktualizacjach.

Krzesło przenośne znajdziecie w kategorii “Wygoda” i zakładce “Meble ogrodowe” (ikonka ławki parkowej).

Fundamenty na palach oraz wydłużone krawędzie dachów

Kolejna rzecz, która ucieszy zagorzałych twórców Galerii The Sims 4! Od tej pory można tworzyć fundamenty na palach, a to jednocześnie daje możliwość budowania domków także na wodzie, bez kombinacji i modyfikacji. Funkcjonalność ta odnajdzie swoje przeznaczenie przede wszystkim w towarzystwie dodatku The Sims 4: Wyspiarskie Życie.

Pale całkiem fajnie wyglądają w zestawieniu z pełnymi fundamentami. Niestety, nie wszystkie warianty (po raz kolejny!) do siebie pasują, ale przynajmniej jest kilka takich, które ze sobą działają. Jak chociażby ten, na załączonym obrazku. Do wyboru dwie wersje palików: kwadratowe i okrągłe.

Teraz też krawędzie dachów można wyciągać jeszcze dalej. Jakieś pomysły jak to wykorzystać…?

Łącznie 350 nowych kolorów dla drzwi i łuków oraz nowa zakładka w Trybie Budowy “Dekoracje sufitowe”

Od tej pory w katalogu gry podstawowej znajdziecie w sumie 350 odcieni dla drzwi i łuków, czyli w kolorach jasnobrązowym, czerwonawo brązowym, brązowym, ciemnobrązowym, szarym, białym lub czarnym. Troszkę rozczarowanko, że dotyczy to wyłącznie tych elementów, ale lepszy rydz, niż nic.

Łatwiej też odnajdziecie dekoracje sufitowe, bo dla nich poświęcono całą osobną zakładeczkę! Oprócz tego, zaktualizowano funkcjonalność wentylatora (wiatraczka przysufitowego, który pojawił się wraz z karaibską aktualizacją w ubiegłym roku). Od tej pory można go włączać i wyłączać. Co ważne, w połączeniu z dodatkiem The Sims 4: Cztery Pory Roku będzie chłodził pomieszczenie.

Dwie nowe cechy parceli: Brak przyłącza i Ubrania nieobowiązkowe

…i jeszcze kilka ciekawych rzeczy, które w pewien sposób rozgrywkę urozmaicą i podsuną nowe pomysły na jej poprowadzenie. Cechy parcelom warto przypisywać i naprawdę fajnie z nimi eksperymentować!

Brak przyłącza

Elektryczność i armatura nie zostały jeszcze przyłączone na tej parceli (co oznacza brak rachunków). To się dopiero nazywa życie w symbiozie z przyrodą!

Ubrania nieobowiązkowe

Ta parcela wyzwala w Simach tęsknotę za bardziej naturalnym i swobodnym stylem życia. Przybywający tu goście szybko wyzbywają się wszelkich konwenansów… oraz ubrań.

Dodano opcję dryfowania na plecach. Podczas pływania będą działy się teraz… interesujące rzeczy!

Od tej pory Simy mogą relaksować się w wodzie, układając się na tafli wody… plackiem. Co więcej, będą musiały także uważać na to, by nie zgubić w wodzie kostiumów kąpielowych oraz w trybie natychmiastowym ewakuować się szybko na brzeg, kiedy pojawi się skurcz!

Zaktualizowano umiejętność łowienia

Pozostając jeszcze przez chwilę w temacie wody – twórcy The Sims 4 uporządkowali system łowienia. Urozmaicono także o opcje, które warto przetestować. Umiejętność godna ponownego przestudiowania, bo – znowu – może nas na nowo pozytywnie zaskoczyć.

– Dodaliśmy kilka nowych interakcji, które pozwolą Waszym Simom wędkować na różne sposoby, a także nawiązywać wędkarskie kontakty z innymi Simami.

– Simowie mogą wykonywać nowe interakcje towarzyskie związane z wędkowaniem, aby zyskać przydatne informacje (za pomocą komunikatów w interfejsie/notatnika), i skłaniać do łowienia postacie niezależne.

– Łowienie ryb może teraz być czynnością grupową.

– Dostosowaliśmy interakcję łowienia i poprawiliśmy jej autonomię, aby była skuteczniejsza i ciekawsza.

– Wyższe poziomy umiejętności to teraz lepsze nagrody i więcej nowych interakcji.

– Interakcja wyższego poziomu „Spróbuj złowić dużą rybę” zwiększa szansę na zdobycie rzadszej ryby.

– Nowe efekty wizualne wyższych poziomów umiejętności na rzadkich łowiskach.

– Dodana możliwość mentorowania innym Simom w rozwijaniu umiejętności wędkarskich.

– Ulepszony interfejs łowienia zawierający notatnik i informacje o przynęcie.

– W każdym świecie można teraz złowić inne ryby i dostępnych jest więcej łowisk (również w części istniejących już światów).

– Nowy system preferencji przynęty dla większości istniejących ryb modyfikujący szanse na złowienie.

Forum The Sims Polska @SimGuru Jill

Wielkie zmiany w pracach na pół etatu!

Jak dla mnie to jedna z najfajniejszych zmian, jakie otrzymaliśmy wraz z tą aktualizacją. Teraz prace na pół etatu mogą wykonywać nie tylko Nastolatki, ale i inne grupy wiekowe Simów (pomijając Małe Dzieci i Dzieci). Na dodatek, dano nam w kilku przypadkach możliwość wyboru preferowanej zmiany – w trybie dziennym lub wieczorowym. Bardzo fajna opcja! Na liście: Barista, Opiekun do dziecka, Pracownik fast foodu, Pracownik fizyczny oraz Pracownik sklepu.


Jak wyglądają u was przygotowania do Dodatku The Sims 4: Wyspiarskie Życie? Podoba się wam darmowa aktualizacja i nowe funkcje, obiekty w katalogu i zmiany w CAS? A może natknęliście się na problemy, które wymagają natychmiastowego rozwiązania? Dajcie znać w komentarzach lub dołączcie do grupy SimsMantry na Facebooku.


Źródełko i pełna lista zmian (bugfixes): Forum The Sims Polska
  1. Chce wykąpać sima i pisze mi że armatura nie jest przyłącza a to samo gdy chce włączyć tv lub komputer oraz lampy, co mam zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *