#Skomentowane – Pokonferencyjna fala emocji: zwiastun The Sims 4: Wyspiarskie Życie i kolejne fantastyczne zapowiedzi

Simowa część EA Play 2019 w tym roku zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Było ciekawie, solidnie, emocjonująco.

Kiedy dowiedziałam się, że wydarzenie poprowadzi Andrea Rene, producentka formatów show dla graczy gier komputerowych, pomyślałam o niej jak o jedynej osobie, jaka pojawi się na scenie. Byłam w błędzie, a SimGuru dotrzymali obietnicy i… naprawdę TAM byli. Mowa oczywiście o SimGuru Lyndsay i Duke, którzy zapowiedzieli swoją obecność na EA Play 2019 podczas ostatniego Maxis Monthly. Sądziłam, że pokręcą się wyłącznie przy stanowiskach z grą, natomiast wzięli udział w całym widowisku, odpowiadając wyczerpująco na pytania Andrei.

The Sims 4: Wyspiarskie Życie

Po przywitaniu gromkimi brawami Producentów, wyświetlono wypatrywany od tak dawna trailer The Sims 4: Wyspiarskie Życie. To kolorowy filmik, prezentujący najważniejsze elementy czekającej na nas rozgrywki, a zatem prawdopodobnie najbardziej atrakcyjne interakcje oraz przedmioty, które otrzymamy w Dodatku już niedługo, bo 21 czerwca (na komputery osobiste – zaś konsolowcom tym razem nie przyjdzie czekać zbyt długo, bo tytuł ukaże się na PS4 i XBox One zaledwie miesiąc później).

Śmiało przyznam, że Maxis robi się coraz lepsze w sztuce przygotowywania zwiastunów dotyczących rozszerzeń TS4. Podobnie jak było w przypadku zapowiedzi The Sims 4: Strangerville, i tu doskonale czuć klimat rozszerzenia – a w tym przypadku – rajskiej wyspy… Od relaksującej muzyczki lecącej w tle, przez przewijające się dźwięki szumu morza i odgłosów zajęć, jakim poświęcają się Simy, po kolorowe ujęcia wyspy, ukazujące także jej nieprzewidywalny charakter (widzicie ten unoszący się dym z krateru wulkanu w 2:27?).

Tropikalny archipelag Sulani nie wygląda na duży. Tu prawdopodobnie znowu pojawią się głosy niezadowolenia, ale jeżeli będziemy mogli pływać faktycznie wszędzie, uznam to za jeden z powodów do przymknięcia na to oka. Bohaterowie trailera stylizowani są na rdzennych mieszkańców wyspy – ciemne włosy oraz skóra, charakterystyczne fryzury (krótkie / pofalowane / upięte), tatuaże na ciele, barwne ubrania we wzorki… i można tak wyliczać. Obrazek ten przywołuje mi na myśl animowany film od Disney’a z 2016 roku, Vaiana: Skarb oceanu, który skradł moje serduszko. Uwielbiam.

Simy będą mogły opalać się, budować domki z piasku (świetne, nowe zajęcie dla najmłodszych!), pływać żaglówkami, wodnymi motorówkami, unosić się na wodzie (w tym także na specjalnych mebelkach), nurkować, bawić z delfinami, a także relaksować się przy kavie, specjalnym napoju z rośliny, co stanowi nawiązanie do kultury polinezyjskiej. I to nie jest nawet wszystko!

Sulani charakteryzuje się bogatą kulturą, którą Twoi Simowie będą mogli w docenić w całej okazałości. Pozwól im zanurzyć się w nowym świecie – wybrać na tradycyjnego grilla, przyswajać miejscowy folklor, próbować tropikalnych przysmaków i gawędzić z przodkami mieszkańców wyspy. 

The Sims 4: Wyspiarskie Życie / Origin

Szczególnie intrygujący wydał mi się moment (mniej-więcej od 30. sekundy) poruszający tematykę ekologii. Rozżalonej Simce, zbulwersowanej zanieczyszczeniem plaży, pomagają strażnicy ochrony przyrody – wspólnie sprzątają i oczyszczają brzeg wyspy, by przywrócić jej dawną świetność. Bardzo liczę na to, że i w tym przypadku dostaniemy do wykonania cały element fabularny.

Działaj na rzecz ochrony przyrody, oczyszczaj plaże i patrz, jak Twoi Simowie przyczyniają się do rozkwitu wyspy. Rozpocznij karierę rybacką, podziwiaj podwodny świat jako nurek lub zostań ratownikiem i spraw, by miejscowi mogli się bezpiecznie relaksować. Brak kariery? Żaden problem! Simowie mogą też wykonywać prace dorywcze lub łowić ryby, by móc przygotować następny posiłek. 

The Sims 4: Wyspiarskie Życie / Origin

Jeżeli od dawna czujecie się spragnieni nowych nadnaturalnych istot (ha! a jeszcze więcej o tym za chwilę!), tutaj pojawia się rzecz, która powinna wkrótce zaspokoić wasz głód nietypowych rozgrywek. Oczywiście o ile StrangerVille to dla was za mało (bo za mało, prawda?).

Do The Sims powracają Syrenki i Syreny, a z materiałów filmowych, jakie pojawiają się w sieci wynika, że będą to 100% grywalne postaci, w które oczywiście będziemy mogli się wcielić (a raczej my nasze Simy, bez względu na płeć). Przemiana Simki jest w tym zwiastunie momentem kulminacyjnym i wieńczącym zapowiedź The Sims 4: Wyspiarskie Życie.

O detalach gry dowiemy się więcej po 11 czerwca, kiedy ostatecznie zejdzie embargo dla wszystkich EA Game Changers. Sądzę, że twórcy internetowi do tego czasu stworzą ważne materiały, nad podstawie których gracze zadecydują o tym, czy produkt znajdzie się w ich bibliotekach Origin.

Jeszcze więcej zapowiedzi! Wielki powrót Akcesoriów przed końcem lata, magiczny Pakiet Rozgrywki na jesieni

Zwiastun Dodatku to nie wszystko, o czym dowiedzieliśmy się podczas konferencji. SimGuru zapowiadali już od dawna kilka niespodzianek, o których wreszcie usłyszeliśmy na EA Play 2019. Wymieniając po kolei:

  • ogłoszono kontynuację współpracy z domem mody Moschino. Zaowocuje ona Akcesoriami do The Sims 4: Moschino. W ramach tego rozszerzenia – oprócz tematycznego zestawu ubrań (aczkolwiek nie wiadomo czy jedynie ubrań) – pojawi się kolejne freelancerskie zajęcie – Fotograf mody – i to jeszcze przed końcem tego LATA,
  • zdradzono również, że JESIENIĄ pojawi się Pakiet Rozgrywki związany z magią (oznacza to, że na uniwersyteckie życie poczekamy co najmniej do przyszłego roku), The Sims 4: Realm of Magic (w wolnym tłumaczeniu: The Sims 4: Królestwo Magii),
  • podkreślono również wsparcie dla społeczności LGBT+, a w ramach projektu “It gets better”, i we współpracy z Joey’em Graceffą, w produkcjach The Sims (a zatem nie tylko w The Sims 4, ale i The Sims FreePlay oraz The Sims Mobile) pojawią się tematyczne przedmioty.

Podsumowując Simsowe EA Play 2019

Jak wspomniałam na początku – podobało mi się. Ucieszyłam się widząc znanych i lubianych SimGuru. Spodobało mi się, że nie tylko Producenci, ale i osoba prowadząca ubrała się adekwatnie do klimatu Wyspiarskiego Życia – czyli we wzorzyste materiały. Scenariusz wydarzenia przebiegł bez większych problemów. Zaskoczyło mnie, że scena mieściła się na zewnątrz przestrzeni targowej, nie zaś wewnątrz. Nawet od razu nie zwróciłam na to uwagi.

Wiem, że media narzekają na ogólny przebieg EA Play (że pokazano w sumie niewiele, że nudy, itd.), ale z punktu widzenia Simomaniaka oglądającego transmisję LIVE z kanapy w swoim mieszkaniu… było godnie! Naprawdę uważam to za jedno z lepszych widowisk odnośnie The Sims 4 jakie do tej pory oglądałam. Pokazano dużo, zapowiedziano sporo. Czuję się usatysfakcjonowana.

Kolejne pół roku zapowiada się obiecująco, chociaż…

…chociaż teraz wiemy już właściwie wszystko. Płaszczyk tajemnicy został zrzucony. Zastanawiam się teraz, jak fani Simsów poradzą sobie – mówiąc metaforycznie – z tymi wszystkimi kartami wyrzuconymi na stół. Kolejne przecieki nie powinny wywoływać już jakichkolwiek rozczarowań – zostaliśmy solidnie przygotowani na kolejne dwa rozszerzenia, jakie pojawią się do końca roku.

Dajcie znać w komentarzach, czy wolicie zapowiedzi-niespodzianki czy zdecydowanie bardziej jasno przedstawiony plan najbliższych premier. Czy lubicie spojlery i doszukiwania się wskazówek co do nadchodzących nowości? A może kompletnie nie rusza was taka społecznościowa zabawa?

Spodobał się wam zwiastun? Planujecie zakup Dodatku?


Aby być na bieżąco z tekstami na SimsMantra, nie zapomnijcie dołączyć do kanałów mediów społecznościowych albo po prostu grupy na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także