The Sims Mobile – Kariera Fotograficzna – Misja Kariery Fotograficznej

Aparaty w dłoń! Szansa na odblokowanie Kariery Fotograficznej w The Sims Mobile.

Uwaga! Wygląda na to, że producenci gry przeprojektowali etapy wydarzenia. Post zostanie zaktualizowany, o ile dotrę do aktualnego źródła informującego o zaistniałych zmianach.

Uwaga! To jedno z powracających wydarzeń w The Sims Mobile. Może nie pojawić się tym Simomaniakom, którzy wykonali je w całości poprzednim razem. Poszczególne etapy misji mogą różnić się od tych ostatnio. W takich przypadkach wpis będzie aktualizowany. Jeżeli zauważycie niezgodność – zgłoście ją w komentarzu albo mailowo.

@SimsMantra

The Sims Mobile – Misja Kariery Fotograficznej – Poradnik i Solucja

Wykonanie wydarzenia odblokowuje Karierę Fotograficzną. Aby podejść do wydarzenia trzeba posiadać co najmniej 8 poziom.

 • Aby “Uchwycić obraz” w zadaniu 1. należy dotknąć dowolnych 5 przedmiotów w domu. Jedno dotknięcie zużywa 2 punkty Energii⚡️.
 • W Zadaniu 3. należy dotknąć nieznajomego Sima i po wykonaniu przyjaznego powitania rozpocząć Przyjazną Historię Związku (dowolną z listy, która się wyświetli – dotknąć kafelek).
 • Aby skupić się całkowicie na wykonywaniu misji fotograficznej, najlepiej w ramach zadania 4. udać się na imprezę organizowaną przez innego Simomaniaka. W tym celu należy wybrać z zakładki Imprezy dowolne przyjęcie i wykonując interakcje (wydawając przy tym Energię⚡️) zbierać fioletowe Gwiazdki. Z Imprezy do domu Sim może powrócić w dowolnym momencie. Energia⚡️ spożytkowywana podczas przyjęcia jest niezależna od tej “domowej”. Aby ją uzupełnić należy spożyć Ciasto imprezowe (doda 10 punktów Energii⚡️ imprezowej).
 • Najszybciej zarobicie Simoleony wykonując w pierwszej kolejności Krótkie Zmiany w pracy. Dopiero kiedy spożytkujecie Energię wszystkich waszych Simów i skorzystacie z takich obiektów jak Łóżko, Toaleta lub Prysznic, wtedy zacznijcie wykonywać Zwykłe Zmiany (Długie w tym przypadku są czasowo nieopłacalne, bo w ciągu godziny Energia zdąży się Simom odnowić) i powracajcie do gry co około pół godziny.
 • Etap 6. wymaga ukończenia chociażby 3 Krótkich Spotkań z innym Simem.
 • Przygotujcie się na 3-krotne wykonanie LamaKuriera! Próbujcie łączyć wydarzenia, aby przyśpieszyć pokonywanie kolejnych etapów. W tym przypadku warto rozpocząć zadania już podczas Etapu 6., zostawiając jednego wolnego Sima do Etapu 7. Pamiętajcie, że podczas wykonywania zadań LamaKuriera najbardziej opłaca się wybrać opcję “Rozsiej wieści”.
 • Wydarzenia “z kanapy” trwają około 8 godzin.

4 dni na wykonanie tego kroku

EtapRodzajCel
0.💰Zarób 30 Simoleonów.

4 dni na ukończenie całego wydarzenia

EtapRodzajCel
1.Dotknij 5 przedmiotów w domu.
2.Dotknij 3 dowolne Simy i poproś o wspólne Selfie.
3.Dotknij Sima, aby rozpocząć Historię o przyjaźni.
4.🥳Zdobądź 3 Gwiazdki na przyjęciu.
5.💰Zarób 650 Simoleonów.
6.Ukończ 3 Wydarzenia dotyczące Związków.
7.Dotknij kanapy i ukończ wydarzenie “Kawa na Simstagramie”.
8.🚚 Ukończ zadania LamaKuriera i dobierz nagrody.
9.Ukończ wydarzenie “Danie na Simstagramie”.
10.🚚 Ukończ zadania LamaKuriera i dobierz nagrody.
11.Ukończ wydarzenie “Fotograficzny Fashionista”.
12.💰Zarób 650 Simoleonów.
13.🚚 Ukończ zadania LamaKuriera i dobierz nagrody.
14.Dotknij kanapy i ukończ wydarzenie “Kawa na Simstagramie”
15.💰Zarób 650 Simoleonów.
16.Ukończ wydarzenie “Danie na Simstagramie”.
17.🚚 Ukończ zadania LamaKuriera i dobierz nagrody.
18.Ukończ wydarzenie “Fotograficzny Fashionista”.

Jak rozpocząć Karierę Fotograficzną w The Sims Mobile

 1. Aby móc wysłać Sima do tej pracy, należy odblokować Pamiątkę “Obiektywnie nieustraszony”. Można ją pozyskać między innymi właśnie za wykonanie powyższej Misji Kariery Fotograficznej lub kupić za SimCash (na ogół w ramach ograniczonej promocji).
 2. Kiedy już odblokujecie Pamiątkę, udajcie się na Rynek i ustawcie kamerę na Pracownię Mody (w tym samym budynku rozpocząć można Karierę w Świecie Mody oraz Karierę Stylisty).
 3. Teraz otwórzcie zakładkę Kup/Urządzaj (ikonka z niebieską kanapą w prawym, dolnym rogu) i wybierzcie kolekcję “Obiektywnie nieustraszony”, a następnie umieśćcie Studio fotograficzne w dowolnym, wolnym miejscu w pomieszczeniu.
 4. Po powróceniu do trybu gry (“życia”), nad Studiem fotograficznym pojawi się różowa ikonka walizki.
 5. Wybieramy odpowiedniego Sima bez kariery (aczkolwiek kariery Simy mogą też zmieniać) i dotykamy kafelek rozpoczynając Karierę Fotograficzną (i zarazem Historię związaną z Karierą).

Opracowanie, tłumaczenie i screeny: SimsMantra / Źródełko: Phantomlover1717
Ostatnio zaktualizowano: 03.06.2020
3 komentarze
 1. Faktycznie zadania są zmienione. Aktualnie jestem w trakcie wykonywania zadania 8 i nie jest to „Ukończ zadania LamaKuriera i odbierz nagrody”, tylko „Ukończ 4 zwykłe wydarzenia”.

  1. Dziękuję za informację! Post jest sprzed roku, a twórcy The Sims Mobile faktycznie dokonują ostatnio fundamentalnych zmian w wydarzeniach, aktualizując je, a nawet nieco utrudniając. Czy w takim razie jesteś w stanie wskazać, np. anglojęzyczne źródło, gdzie znaleźć można aktualną solucję lub sam/a dysponujesz screenami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *