The Sims Mobile – Czerwcowa Aktualizacja wprowadzająca poprawki w rozgrywce już jest!

Nowe kategorie w trybie Kupuj/Buduj, małe zmiany w LamaKurierze oraz jeszcze kilka niespodzianek i usprawnień.

Czy prośby fanów Sims Mobile faktycznie zostały wysłuchane? Można powiedzieć, że po części na pewno. Jest to pierwsza Aktualizacja TSM odkąd gra trafiła w ręce Firemonkeys i wygląda nieźle. Nawet hotfixy zostały wprowadzone w ekspresowym tempie i to się ceni (dlatego tylko przez chwilę ceny przedmiotów były astronomiczne wysokie). Komunikacja z Simomaniakami poprawiła się, a nowa Community Managerka od mobilnej wersji Simsów, SimGuru Vix, daje radę!

Misje Wumples

Tutaj każde “eeee… że co?” jest całkowicie usprawiedliwione, a już w szczególności, kiedy nie przytrafiło się wam grać w The Sims FreePlay. Wumples to Simka-bohaterka niezależna (NPC), która od tej pory zacznie pojawiać się także i w The Sims Mobile. Jej imię jest nawiązaniem do dziwności, która daje o sobie znać już na pierwszy rzut oka (mam na myśli tu królicze wdzianko) bo – jak tłumaczy słownik internetowy – wumples to osoby nieświadome swojej niezręczności i odbiegania od przeciętności.

Sama jeszcze nie miałam z tą istotką do czynienia, ale jeżeli coś się zmieni, na pewno zaktualizuję ten fragment wpisu. Szczerze mówiąc… nie mogę się doczekać!

Wumples zacznie przychodzić ze specjalnymi misjami, dzięki którym otrzymamy “ekscytujące nagrody”, a z kolei posiadanie ich umożliwi odblokowanie opcji posiadania wielokrotności danego obiektu. Dodatkowa ilość wybranego przedmiotu? Na pewno będzie trzeba przyjrzeć się temu dokładnie. Brzmi to zarówno enigmatycznie, jak i ciekawie.

Prawie-uporządkowane przechowywanie, czyli malutkie przemeblowanie w Kupuj/Buduj

W tym miejscu jednak mam to jedno, jedyne zastrzeżenie. Nie do końca rozumiem jak zwielokrotnienie kategorii ma pomóc w odnalezieniu konkretnego przedmiotu. Jasne, serie przedmiotów faktycznie łatwiej teraz znajdziemy (rzeczy zostały podzielone na foldery, np. ze względu na Misje), aczkolwiek wciąż nie tą jedną, konkretną rzecz. Co więcej, dostaliśmy w efekcie sporo przeklikiwania się i nie do końca uważam to za intuicyjne (chociaż fakt faktem początkujący gracz będzie miał tam pustki, a Simomaniak namiętnie oddający się grze już kolejny miesiąc “jakoś sobie poradzi”).

Ogólnie zakładka Kupuj/Buduj to twardy orzech do zgryzienia dla twórców. Nie można jej w żaden sposób połączyć ze Zmień Sima, bo w końcu dotyczy domowej przestrzeni oraz siłą rzeczy musi być widok na siatkę parceli. Tutaj deweloperzy i projektanci mają jeszcze sporą lekcję do odrobienia. Zobaczymy jak się będzie korzystało z tego w przyszłości. Osobiście czekam na małą, prostą wyszukiwarkę.

Kilkudniowa misja, dzięki której odblokujemy miejsce na trzeciego Sima!

W tym miejscu odsyłam was do postu The Sims Mobile – Kariera Fotograficzna – Misja Kariery Fotograficznej. Producenci wychodzą graczom na przeciw i dają misję z szansą na darmowe odblokowanie trzeciego slotu na Sima. Zadanie z pewnością czasochłonne, ale na dłuższą metę to gra z pewnością warta świeczki. W szczególności, kiedy planujecie jeszcze dłuuuugo bawić się z The Sims Mobile.

Małe zmiany w „Niespodziewanych wyborach”

Małe, ale ważne. Przede wszystkim, będzie trudniej o tak zwany missclick, czyli przypadkowy zakup. Od tej pory należy dotknąć przycisku, a nie całego kafelka, jak to było przedtem. Twórcy pozbyli się także kilku negatywnych opcji oraz dodali neutralne, darmowe wybory.

Uwaga, podaję hasło: LamaKurier

Z blogowej notki oficjalnej strony The Sims Mobile wynika, że wdrożono cztery rodzaje zmian:

  1. zmniejszono liczbę zadań do wykonania dla graczy z najwyższymi poziomami (w szczególności rzecz dotyczy graczy na 35. i wyżej, zaś sama redukcja dla tych na maksymalnym, 50.),
  2. coś w związku z przewidywalnością – że jako graczom będzie nam o wiele łatwiej zrozumieć, jakie kroki czekają na nas w dalszej kolejności (ale jak dla mnie to wciąż do sprawdzenia i za mało, aby pisać o tym więcej),
  3. wcześniejsze zabieranie się za wykonywanie zadań LamaKuriera ma od tej pory jeszcze większy sens – zadanie trwające powinno od tej pory znaleźć się na liście Emily (…i to też do sprawdzenia),
  4. więcej nagród za wykonanie LamaKuriera – czyli dodatkowe Simoleony oraz punkty doświadczenia (chociaż najwyraźniej zapomniano o zwiększeniu ilości Żetonów LamaKuriera, a szkoda).

Ogólnie jest to element rozgrywki do przetestowania, jeżeli chodzi o wprowadzone usprawnienia. Możecie dać znać w grupie SimsMantry, jak się z tym teraz czujecie.

…i cała reszta poprawek i nowości w rozgrywce

  • Zwiększono nagrody w postaci Simoleonów za wydarzenia w Hobby i Związkach. Wartość jest porównywalna do nagród za zadania z Karierami.
  • Od tej pory widać przybliżony czas trwania wydarzeń. Oczywiście po wybraniu wydarzenia czas ten może się zawsze zmniejszyć, a to dzięki odpowiednim cechom Sima lub bonusom (Babeczkom, SimCash, itd.).
  • Zrównano ceny w sklepie Stwórz Sima – jeżeli rzecz kosztuje Simoleony to wszystkie warianty również będą kosztowały Simoleony. I analogicznie, jeżeli chodzi o opcję z SimCash. Dotyczy to również samej wartości.
  • Od tej pory Misja Fotograficzna będzie uruchamiać się automatycznie dla graczy na poziomie 8., a Misja “Legenda Internetu” dla graczy na poziomie 15. Jeżeli do tej pory nie robiliście tych misji, uruchomią się we wspomnianej kolejności.
  • Niektóre misje zostały podzielone na rozdziały – efektem tego eksperymentu jest chociażby wydarzenie na odblokowanie trzeciego Sima w rodzinie (po ukończeniu danego etapu należy odczekać do kolejnego dnia na dalszą porcję zadań).
  • Zwiększono liczbę Półek na Pamiątki z 3 do 6.

Bardzo cieszy mnie fakt, że Firemonkeys dążą do uspójnienia i uprzyjemnienia rozgrywki, że wychodzą do graczy z nowymi eksperymentami i pomysłami oraz starają się sprawić by grała była mniej upierdliwa, a pogoń za realizacją wydarzeń mniej stresujące.

Wiele z opisanych powyżej rzeczy jest do sprawdzenia oraz przemyślenia, ale ogółem zmiany rysują się nie najgorzej! Dajcie znać jak wy czujecie czerwcowe rewolucje.


Źródełko: Blog The Sims Mobile
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *