Żegnamy SimGuru Kate! Koordynatorka Społeczności The Sims opuszcza szeregi Maxis

Coś się kończy, coś zaczyna…

A jednak stało się. SimGuru Kate oficjalnie odchodzi z EA Games, rezygnując tym samym ze stanowiska Global Community Manager The Sims. Można też przypuszczać (i proszę mi wybaczyć tą brutalność… ale jednak), że decyzja powiązana jest nie tyle co z sytuacją rodzinną (jak czytamy w pełnym emocji oświadczeniu), a raczej z aferą sprzed kilku miesięcy i niedopełnieniem określonych obowiązków. O zaistniałej sytuacji pisałam kilkukrotnie na SimsMantrze. Linki znajdziecie poniżej.


🛎️ Aktualizacja, 1 czerwca 2019

SimGuru Kate postanowiła rozprawić się z pogłoskami krążącymi wśród Simomaniaków, między innymi po Twitterku. Podkreśliła, że naprawdę wstrzymuje swoją karierę z powodów rodzinnych.

Chciałabym szybko doprecyzować kilka rzeczy i jest to pierwszy i ostatni raz, kiedy o tym mówię.
1. Nie zostałam zwolniona.
2. Nie zostałam zmuszona do rezygnacji.
3. Nie mam innej pracy.
Odeszłam, aby skupić się na swojej rodzinie i spędzać z moim synkiem więcej czasu.

@KatWhispurrer


Droga Społeczności,
ze smutkiem informuję, że dziś jest mój ostatni dzień w EA Games i przy The Sims. Chociaż nie była to łatwa decyzja, wycofuję się z funkcji Koordynatorki Społeczności, aby skupić się na swojej rodzinie. Praca nad grą w tym niesamowitym Zespole Twórców, stanowisko Global Community Managerki, uważam za spełnienie marzeń i punkt kulminacyjny mojej kariery. Móc jako Simomaniaczka (która właśnie dzięki The Sims zainspirowała się branżą gier i zapragnęła do niej dołączyć) pomagać budować i rozwijać tą społeczność, okazało się po prostu niezwykłe. Simomaniacy, Kreatorzy i Game Changersi, nie mogę doczekać się tego, co stworzycie. Jestem przekonana, że absolutnie pokochacie to, co zespół przygotował dla was w tym roku.
Odchodząc proszę was, abyście byli życzliwi wobec siebie i wspierali się nawzajem oraz robili wszystko, co w waszej mocy, aby ta wspólnota były bezpiecznym i szczęśliwym miejscem. Witajcie i wspierajcie SimGuruFrost’a, to on wraz z pozostałymi SimGuru poprowadzi dalej tą niesamowitą Społeczność.
Chociaż jest to pożegnanie, to wciąż bardzo kocham tę grę / franczyzę oraz Społeczność i obiecuję, że nie zniknę na dobre, a teraz jeszcze mogę cieszyć się tą grą jako kolejny fan i Simomaniak. Jeśli macie ochotę pozostać ze mną w kontakcie, możecie śledzić mnie na moim osobistym Twitterze na https://twitter.com/KatWhispurrer lub na moim Instagramie na https://www.instagram.com/katwhispurrer/.
Dopóki nie spotkamy się ponownie…

@SimGuruKate / Forum The Sims

Jeżeli pamiętacie #Skomentowane, w którym pisałam o braku aktywności Kate, okazuje się, że rozegrały się dokładnie oba opisane przeze mnie scenariusze. Najpierw SimGuru wycofała się z mediów społecznościowych, następnie jej rolę przejął inny menedżer, a ostatecznie pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy z Maxis.

Szczerze mówiąc, osobiście nie poczułam więzi z SimGuru Kate, więc szczególnie też nie odczuję jej braku. Wydawała mi się zbyt poważna i surowa… kiedy myślę, że jedną z najważniejszych cech Community Managera powinna być przebojowość (pomijając głowę do tabelek i raportów, rzecz jasna). Pewnego rodzaju wyróżnianie się z tłumu innych SimGuru.

Tym bardziej jestem ciekawa jak poradzi sobie z tą funkcją SimGuru Frost. Tej postaci z kolei jednak nie mieliśmy jeszcze okazji “osobiście” poznać, bo podczas ostatniego Maxis Monthly nie zaszczycił nas swoją obecnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *