The Sims 4 – Aktualizacja 16 kwietnia 2019 – Szereg poprawek, nowości w Trybie Budowy i CAS (+ Aktualizacja 19 kwietnia)

A jednak doczekaliśmy się kwietniowej łatki do The Sims 4!

Jeżeli szczególnie przypadła wam do gustu aktualizacja Chiński Rok, tym razem także nie powinniście czuć się zawiedzeni. Chyba nic nie cieszy tak, jak darmowa zawartość, prawda? Twórcy obdarowali nas w tym miesiącu kilkoma wspaniałościami, które znajdziemy zarówno w Trybie Budowy, jak i w Stwórz Sima. Oprócz masy poprawek, otrzymaliśmy także kolejną Karierę, czyli Wolnego Strzelca (Freelancera).

Tryb Budowy i kilka rzeczy, które idealnie sprawdzą się w każdym domowym biurze

Dobrze przeszukajcie katalog w Trybie Budowy, bo tym razem znajdziecie w nim 11 różnych obiektów! Dla ułatwienia, wybierzcie opcję Filtruj obiekty/Pakiety/Gra podstawowa.

Przedmioty zostały wykonane bardzo starannie i wzbogacone o śliczne detale (w przypadku półki na książki jest to chociażby urocza roślinka). Są również względem siebie doskonale dopasowane, włączając to opcje kolorystyczne.

Dziwi mnie tylko nieprzyjemny przymus wybrania Kariery Wolnego Strzelca w celu odblokowania laptopa (jako nagrody za osiągnięcie maksymalnej oceny pracy Sima po raz pierwszy w Karierze Wolnego Strzelca w ścieżce Autora). Na potrzeby tego wpisu użyłam kodów, aby go umieścić go na parceli (testingcheats true i bb.ignoregameplayunlocksentitlement). Na dokładkę, niestety twórcy wciąż nie zdecydowali się usprawnić przenośnego komputera, więc Simy w dalszym ciągu ani nie mogą położyć sobie go na kolanach, ani nawet umieścić na ławkach dostępnych w otoczeniach (a co najwyżej – na odpowiednich blatach na parceli). Z resztą coś na rzeczy jest, skoro nazywa się on dokładnie “Przenośnym komputerem”, a nie “Laptopem”, ale to już temat na osobny wpis. Kwitując tą kwestię, nowy model jest po prostu… ładny. Ale niekoniecznie użyteczny i satysfakcjonujący pod względem funkcjonalności.

SimArchitektów z pewnością ucieszy jeszcze jedna nowina – do katalogu debugowania dodano całą masę obiektów związanych z Pakietem Rozgrywki StrangerVille! Kampery, pojazd wojskowy, wraki aut, kaktusy, kamyki i kilka różnych roślinek od tej pory możemy umieszczać w architektonicznych kreacjach, pod warunkiem posiadania wspomnianego rozszerzenia.

@MychQQQ

CAS, czyli co nowego w kreatorze Stwórz Sima

Podczas Maxis Monthly pokazano elementy garderoby bardzo ogólnie, chociaż podejrzewam, że z tego względu, by uniknąć ewentualnego nieplanowanego spoilera w związku ze współpracą z domem mody Moschino (o ile mnie pamięć nie myli, dowiedzieliśmy się o niej dzień później). Oprócz ubrań w stylu casual, do CAS dodano bluzy z Króliczkiem Lodówkowym w wersji żeńskiej i męskiej z kolekcji kapsułowej „Moschino x The Sims”.

Małym zawodem jest, że nie pojawiły się podobne opcje w szafie dziecięcej, bo wymienione elementy garderoby prezentują się bosko. Chociaż lutowa aktualizacja dała nadzieję na rytm w tej kwestii, tak teraz przekonaliśmy się – i to w sumie nie po raz pierwszy – iż nie warto przyzwyczajać się do hojności deweloperów i raczej nie szukać na siłę patternów – także tych wydawniczych.
W związku z tym, musimy obejść się ze smakiem…

Kariera Wolnego Strzelca

W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów pracy, tu Simy zdane są całkowicie na swoje umiejętności i pokłady motywacji oraz uzależnione od swoich humorów i nastrójników. Jeżeli macie ochotę na trochę inną – niż do tej pory – rozgrywkę, to jest to na pewno jedna z tych opcji, która ją w pewien sposób urozmaici i odróżni od pozostałych. Przede wszystkim, będzie bardziej nieprzewidywalna i z początku słabo płatna – w końcu nawet my nie będziemy wiedzieli, czy zlecenie wykonane przez Sima spotka się z aprobatą jego zleceniodawcy, czy też wręcz przeciwnie.

Samozatrudnienie to na chwilę obecną trzy ścieżki: Programisty, Artysty i Autora (Pisarza). Można “Zmienić branżę” za pośrednictwem telefonu komórkowego i to praktycznie w dowolnej chwili.

Najważniejsze poprawki

Pełną listę znajdziecie na oficjalnym blogu The Sims, dlatego tym razem jedynie podsumuję najistotniejsze uprawienia.

Co najważniejsze, doczekaliśmy się aktualizacji półki “Nieskazitelność”, więc zapowiedzi sprzed miesiąca ostatecznie stały się rzeczywistością. Chociaż to jedyna (niestety!) zmiana związana z obecnymi już w grze obiektami, SimGuru potwierdzili podczas Maxis Monthly, że nie wykluczają podobnych aktualizacji w przyszłości.

Wyeliminowano błąd związany z przenoszeniem się do nieodpowiednich lokali, więc od tej pory Simy będą udawały się na właściwą parcelę. Nie powinniśmy mieć już także problemów z obiektami festiwalowymi, które podczas trwania wydarzenia nakładały się na siebie w sposób uniemożliwiający interakcję z nimi. Zajęto się również problemem z głodnymi zwierzakami – w końcu pupile samodzielnie będą korzystać z misek i uzupełniać o dobry posiłek swoje głodne brzuszki.


Aktualizacja 19 kwietnia 2019

Ostatecznie zdecydowano się jeszcze na pilny, piątkowy hotfix. Ten rozwiązał następujące kłopoty, jakie zauważono po wprowadzeniu aktualizacji 16 kwietnia:

  • kwestię obiektów z trybu DEBUG (opisy przedmiotów powinny wyświetlać się ponownie poprawnie),
  • sprawę z zaproszeniami od innych Simów, gdzie gra przenosiła graczy na nieodpowiednią lokację (chociaż błąd występuje jeszcze w przypadku posiadania dodatku The Sims 4: Zostań Gwiazdą – tutaj wciąż mogą przytrafiać się losowe problemy),
  • błąd uniemożliwiający uruchomienie gry na kilku starszych wersjach oprogramowania OS X (dla komputerów Mac).

Znajcie znać w komentarzach, co najbardziej przypadło wam do gustu w kwietniowej aktualizacji – czy jesteście z niej zadowoleni, czy oczekiwaliście czegoś więcej albo w innym stylu. Zachęcam was także do odwiedzenia grupy SimsMantra na Facebooku, gdzie bez względu na porę dnia lub nocy, możecie porozmawiać z innymi Simomaniakami o The Sims 4 i The Sims Mobile.

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *