Nadchodzą zmiany w wymaganiach sprzętowych dotyczących The Sims 4

Sprawdźcie już teraz, czy wasz sprzęt komputerowy będzie kompatybilny z kolejnymi wersjami gry. 

EA Games planuje przestać wspierać The Sims 4 na wybranych systemach operacyjnych

The Sims 4 Legacy Edition / Edycja Tradycyjna – tak nazywać się będzie “stara” wersja The Sims 4 po zmianach, jakie mają nadejść w czerwcu tego roku. Jak się dowiadujemy z posta zamieszczonego przez polskiego Community Managera na forum pomocy answers.ea.com, Maxis przestanie wydawać aktualizacje do gry na komputerach Mac nie obsługujących technologii Metal oraz tych na komputerach osobistych z 32-bitowym systemem operacyjnym.

Źródełko: answers.ea.com

The Sims 4: Edycja Tradycyjna – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Co nadchodzące zmiany oznaczają dla graczy posiadających wspomniane komputery?

Nikt z graczy nie utraci dostępu do gry i zakupionych produktów. Co więcej, otrzymają oni specjalną, “dodatkową” wersję, która zadziała na ich sprzęcie. Jednak – w dużym skrócie – aby móc cieszyć się z każdych kolejnych rozszerzeń do TS4 (tj. tymi, które wyjdą po lutym 2019), będzie trzeba wyposażyć się w nowszy komputer z lepszymi parametrami (w przypadku Mac – z technologią Metal, w przypadku PC – systemem 64-bitowym).

Wygląda na to, że droga do The Sims 5 jeszcze daleka…

Wszystko wskazuje na to, że Maxis jeszcze przez długi czas chce rozwijać The Sims 4. W związku z tym i ze względu na postęp technologiczny, przestarzałe platformy stały się problemem. Stąd decyzja, aby porzucić dla nich wsparcie.

Brzmi to dość poważnie, jednak w mojej opinii nie ma powodu do smutku czy niepokoju. Skoro twórcy idą z duchem czasu, najpewniej pracują nad kolejnymi dodatkami wymagającymi od naszych kompów większej mocy obliczeniowej i najnowszych rozwiązań programistycznych, które nie wpłyną negatywnie na optymalizację gry.

Czasu do czerwca jeszcze trochę pozostało, więc zakup nowego sprzętu można ze spokojem rozważyć. Z resztą – ten moment, bez względu na to czy graczami jesteśmy, czy też nie, i tak musi kiedyś nadejść.

Jest to jednocześnie dobry powód do tego, by zrobić solidne porządki na dyskach i przyjrzeć się temu, co mamy w skrzynkach

2 komentarze
    1. Wszystko zależy od Twojego sprzętu. Jeżeli masz 32-bitowy system operacyjny, komputer nie będzie w stanie dźwignąć gry. Wszelkie informacje znajdziesz pod linkiem zamieszczonym w treści tego wpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *