Modyfikator Terenu w The Sims 4 – pojawi się możliwość ustawienia różnych poziomów fundamentów oraz nowe wysokości półścianek

Właśnie zakończył się livestream, podczas którego SimGuru omówili podstawowe funkcjonalności Modyfikatora Terenu.

Modyfikator Terenu w The Sims 4

Do tej pory, każdy pokój, który postawiliśmy na parceli, posiadał tą samą wysokość. Jeżeli zmniejszyliśmy wysokość fundamentów w jednym pokoju – w innych także zmieniały się, automatycznie. Wraz z darmową aktualizacją pojawią się nowe opcje, umożliwiające dowolnie zmienianie tej wysokości – czyli, np. dwa różne pokoje mogą znaleźć się na różnych poziomach.

Co ważne, teraz suwak znajdziecie przy fundamentach, nie zaś – jak było do tej pory – na interfejsie w Trybie Budowania. Aby zmienić wysokość fundamentów, należy przytrzymać biały suwak obecny pośrodku postawionego pokoju (ze strzałkami) i przeciągnąć myszą ku górze lub w dół.

Zbocza wzgórz i dołów – jeszcze bez opcji “malowania”

SimGuru Ghost poinformował oraz pokazał, że – przynajmniej na razie – nie będzie możliwości naniesienia dostępnych tekstur trawy na zbocza. Ścianki wzgórz i dołów, tj. ich wygląd, zależne będą od otoczenia. Na livestreamie zostało to pokazane na przykładzie “kamiennych” w Windenburgu, w Wierzbowej Zatoczce są “bardziej piaszczyste” (co mogliśmy zauważyć podczas pokazu Maxis Monthly), i tak dalej.

Nowe rodzaje półścianek

Przy okazji mieliśmy także szansę zauważyć dwie, nowe wysokości półścianek. Aktualnie mamy ich 5 – pojawią się jeszcze te najwyższe.

Wciąż bez nowych typów schodów

Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo na nowe rodzaje schodów jeszcze trochę poczekamy. Nie ma żadnej oficjalnej zapowiedzi, jakoby miały pojawić się w najbliższym czasie, co potwierdził “na żywo” SimGuru Romeo.

Screeny i opracowanie: SimsMantra
2 komentarze
    1. Fantastycznie Cię tu widzieć! 🙂 Disqus jest dobrym narzędziem, dzięki któremu nie muszę przeprowadzać batalii ze spamem. Poza tym, na wielu stronach też jest dostępny, dlatego chyba warto konto mieć.

      Czuję, że schody prędzej czy później się w grze pojawią – a wszystko jest na dobrej drodze, dzięki Modyfikatorowi Terenu. Ta funkcjonalność na pewno pomoże w projektowaniu wymyślnych rodzajów. Mam nadzieję, że już jakieś postanowią wprowadzić w przyszłym roku…:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *