The Sims Mobile – Aktualizacja 21 sierpnia 2018 / 12.0.0.

Otrzymaliśmy właśnie kolejną, sporą aktualizację do The Sims Mobile! Nowa okolica i zmiany w interfejsie, poza tym nowe, dzienne wyzwania.

Emily potrzebuje pomocy!

Pomagaj Emily w wykonaniu zadań kurierskich w wyznaczonym czasie, aby uzyskać simoleony i żetony LamaKuriera.

Wraz z aktualizacją 12.0.0. pożegnaliśmy się z Listą zadań (chodziło o wykonywanie określonych czynności, np. 2 razy podbudować relację z innym Simem, ukończyć misję specjalną albo odebrać nagrody za dzień w pracy). Zamiast tego mamy teraz LamaKuriera i zadania związane z pomocą w pracy Emily (o czym więcej za chwilę).

Jeżeli chodzi o tzw. “pierwszy motyw” to otrzymujemy zadanie na rozgrzewkę, czyli musimy pomóc Emily odpalić jej zepsute auto. Misja jest bardzo prosta. Najpierw “Poszukaj taśmy między poduszkami”, a więc wystarczy polecić swojemu Simowi, aby zajrzał pod kanapę albo fotel (niestety na łóżku nie działa). Następnie należy dwukrotnie ukończyć wydarzenia dotyczące związku (pamiętamy to z Listy zadań), tymi pod znaczkiem LamaKuriera po tapnięciu na Sima (ja wybrałam dwa najkrótsze z nich – “Krótkie spotkanie”). Simomaniacy na Twitterze śmieją się, że “no to auta w TS4 potwierdzone”, ale wszyscy wiemy, że do tego jeszcze długa droga i raczej nie ma jakiegokolwiek powiązania jednego z drugim. Ciężarówka znika w okna mgnieniu – nawet chyba poza ekranem, który jest mocno zamglony – nie zdążyłam się temu przyjrzeć. Animacjom pojazdu – o ile takowe są – przyjrzę się dokładniej kolejnym razem…. a może jest coś, co wam udało się zarejestrować?

W nagrodę – oprócz żetonów LamaKuriera w liczbie “1” (szaleństwo! – mam nadzieję, że jednak będzie można zgarniać ich więcej) – Emily odwdzięczy się pociesznym tańcem;) Wraz z pierwszym wykonaniem tej misji otrzymamy także punkty doświadczenia i babeczkę. Jak podpowiada jeden z ekranów ładowania – wykonując prośby od Emily o wiele szybciej zaczniemy osiągać kolejne poziomy.

Wkrótce potem nowa bohaterka odjeżdża pośpieszenie, aż pozostają po niej jedynie ślady opon – w końcu to jej pierwszy dzień pracy!

Żetony LamaKuriera!

Możesz użyć żetonów LamaKuriera, by zdobyć wspaniałe przedmioty! Na dobry początek zamieniliśmy Twoje domowe i simowe kupony na żetony i simoleony.

Co tu wiele mówić… domowe i simowe kupony znikają na dobre, z resztą i tak przydawały się wyłącznie do kupna elementów garderoby czy wyglądu Simów. Dodatkowo, było ich kilka, różnego rodzaju i niejasne do końca zasady ich pozyskiwania. Zastąpiły je oczywiście żetony LamaKuriera. Jeśli zależy wam na odblokowywaniu nowych rzeczy z CAS The Sims Mobile, nastawcie się na regularne wykonywanie zadań od kurierki w okularach. W ramach podmiany otrzymałam prawdopodobnie 19 żetonów (+ 1 za pomoc Emily) – łącznie 20.

Zmiany w interfejsie gry

Po raz kolejny! Czy to dobrze? Pewnie! Czuję, że to również przedsmak kolejny opcji, które pojawią się w przyszłości, wraz z rozwojem gry. Przestrzeni jest tam sporo… więc na pewno i łatwiej tapnąć w odpowiednią ikonę. Od teraz nie musimy szukać pracy czy domu Simów na mapie, wystarczy że przeniesiemy się w odpowiednie miejsce poprzez wybranie odpowiedniej ikonki.

Witaj w Nabrzeżu!

Relaksuj się w centrum wewnętrznej harmonii i przeprowadzaj badania w centrum naukowym dzięki nowym historiom o karierze.

Przechodzimy do najciekawszej i chyba najważniejszej części aktualizacji, czyli nowego otoczenia! Nabrzeże ostatecznie zostało odblokowane – i to o wiele szybciej, niż się spodziewałam (pisałam o tym w ostatnim Potygodniku). Niepokoi mnie tylko ta informacja: “Koszt: darmowe” – czyli w przyszłości pojawią się i kupne lokacje…? To bardzo, bardzo możliwe.

Tak na marginesie – te kreski to nic innego jak konfetti – efekt na ekranie (nie zaś “graficzne artefakty”).

Pojawiły się wreszcie dwie nowe kariery – Guru (Centrum wewnętrznej harmonii) oraz Kryptobiologa (Centrum naukowe). Wraz z nimi kilka nowych przedmiotów i obiektów. Niestety, sama nie mogę ich jeszcze sprawdzić, ponieważ posiadam za mało simoleonów… posłałam zatem moich Simów do pracy – prawdopodobnie już jutro odblokuję ten drugi lokal. Nie wiem jak was, ale mnie biolog intryguje najbardziej! Spójrzcie również na te nagrody kariery do otrzymania… niezwykle klimatyczne. SPA, moim zdaniem, wypada przy tym nieco mniej kreatywnie, ale zobaczymy i sprawdzimy.

Przyjrzałam się także trochę samemu otoczeniu. W moim odczuciu to aktualnie najładniejsza okolica. Podoba mi się wybrzeże z animowanymi, morskimi falami rozbijającymi się o skałki, podoba mi się zielony placyk z ławeczkami oraz domyślnie ustawiona pora dnia na popołudnie/wieczór i rozpalone światła uliczne (dodam, że w Domu, Zielonym Zakątku i na Rynku panuje dzień, natomiast w Centrum miasta jest już po zmierzchu – więc tu mamy kolejna porę). Co zabawne jednak: po moście nie jeździ ani jeden pojazd. Rozczarowujące!

Jeżeli dobrze przyjrzeć się Nabrzeżu, dostrzeżecie przynajmniej parę fajnych detali – jak chociażby tajemnicze roślinki czy zielona maź, której opary wydobywają się z podziemia.

Zauważcie przy tym jak dopracowano same nowe budynki, czyli Centrum wewnętrznej harmonii oraz Centrum naukowe. Mają o wiele ciekawszy kształt, kolory i oświetlenie, niż np. te z Rynku, gdzie takie Centrum medyczne naprawdę prezentuje się słabo (o wnętrzu nie wspominając). Z pewnością o wiele dłużej nad nimi myślano – widać tu włożoną pracę i da się odczuć wyciągnięte wnioski.

Do środka nowych lokacji, jak już wcześniej wspomniałam, niestety nie dane mi jest jeszcze zajrzeć, ale na pewno nadrobię to w najbliższym czasie.


Podoba wam się najnowsza aktualizacja? Która z nowych karier pochłonie was w 100% w pierwszej kolejności? Może dostrzegliście coś naprawdę ładnego, interesującego w nowej lokacji?

Koniecznie podzielcie się wrażeniami, a jeżeli spodobał się wam mój artykuł – podajcie go dalej!


Screeny i opracowanie: SimsMantra / Facebook / Instagram / Twitter
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *