#Skomentowane – O planach SimGuru Kate w związku z regularnymi transmisjami na żywo na kanale Twitch The Sims

Oglądaliście zapowiedziany livestream przy okazji drugiej, lipcowej aktualizacji? Pod koniec prezentacji na żywo, związanej z nowym wyglądem i funkcjonalnością Galerii, Kate bardzo konkretnie wyłożyła wszystkie swoje plany, a podsumowanie zamieściła na forum The Sims.

 

SimGuru Kate: Porozmawiajmy o The Sims na Twitch’u

Przede wszystkim, chcę podziękować obecnym podczas dzisiejszego livestream’a, którzy zechcieli poznać Galerię po aktualizacji! Mamy nadzieję, że zmiany wszystkim przypadły do gustu. Guru pracowali nad nią bardzo ciężko, przez kawał czasu, a tak, jak SimGuru Grant powiedział, to jest pierwsza z kilku aktualizacji Galerii, jakie pojawią się w przyszłości.

Po drugie, jeżeli zostaliście do końca live’a, złapaliście mnie mówiącą o kilku nadchodzących inicjatywach, jakie będą działy się na kanale Twitch The Sims. Wiemy, że nie wszystkim udało się dotrzeć, więc chcę podzielić się kilkoma planami w ramach Twitch’a na najbliższe miesiące. Bez wątpienia, będziecie mieli okazję spotykać nas o wiele częściej!

Wraz z początkiem sierpnia, mamy plan na wystartowanie z nowymi steamami, nazwanymi Guru Garage. Co dwa tygodnie, będziecie mogli dołączyć na umówiony dzień/porę, aby spotkać się z Guru oraz porozmawiać z nimi podczas ich dwugodzinnej gry w The Sims. Będziecie mogli zadawać im pytania, poznać lepiej, a może nawet mieć trochę wpływu na to, co będzie działo się na żywo. Planujemy wymieniać się, więc podczas jednego stream’a zobaczycie SimGuru Romeo i SimGuru Ninja, a podczas następnego, może być to SimGuru Grant i SimGuru Kimmi. Chodzi tu o dobrą zabawę podczas oglądania grających w The Sims SimGuru, którzy również kochają grę.

Następnie, od września, rozpoczniemy nową, comiesięczną serię Maxis Monthly. Każdego miesiąca, w ustalony dzień/porę, będziecie mieli okazję obejrzeć godzinny “talk show”, prowadzony przeze mnie! Podczas tej godziny, podsumujemy, co działo się z The Sims w ciągu ostatnich [tygodni i] przeprowadzimy wywiady z ekipą deweloperów. Zespół (dowiecie się trochę więcej o ich pracy oraz o tym, co robią na co dzień) zaprezentuje fajne kreacje tworzone przez Społeczność, a nawet zdradzi co nieco na temat planów na przyszły miesiąc.

Będziemy także przeprowadzać transmisje na żywo przy okazji aktualizacji/poprawek oraz premier, choć będą one prawdopodobnie o wiele bardziej zaskakujące i zostaną ogłoszone 72 godziny wcześniej. Tak jak powiedziałam, zdecydowanie będziemy widywać się częściej.

Pracujemy nad sfinalizowaniem harmonogramu pierwszych serii transmisji na żywo, Guru Garage i Maxis Monthly, a ostatecznie udostępnimy go tutaj, gdy wszystko będzie gotowe, abyście mogli zapisać wszystko w swoich kalendarzach i zaplanować swoją obecność na strumykach, które was zainteresują.

Jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością The Sims oraz bardziej spójną i częstszą komunikacją ze Społecznością.

(31 lipca 2018, SimGuru Kate)

Źródełko: The Sims Forum / Tłumaczenie: SimsMantra

 

 

Guru Garage, czyli jak twórcy grają w grę, którą tworzą

Co do idei Guru Garage, myślę, że to dość prozaiczny plan na rozkręcenie kanału Twitch The Sims, gdzie obecnie… nie dzieje nic, pomijając te dni, związane z premierami. Z jednej strony, nie wiem na ile takie granie na żywo SimGuru okaże się atrakcyjne dla Społeczności. Może bardziej ucieszy to młodszą widownię? Z resztą, raczej tylko anglojęzyczni (i/lub posługujący się nim sprawnie/komunikatywnie) Simomaniacy będą wiernymi obserwatorami, ale w tym dziwnego nic nie ma, skoro główni producenci stacjonują w USA. Co do reszty, pewnie i tak gracze będą woleli pooglądać let’s play w swoim języku, swojego ulubionego youtubera albo streamera.

Zastanawiam się również, na ile SimGuru są faktycznie obyci z grą – czy ich styl gry będzie po prostu… dynamiczny i ciekawy:) Jestem ciekawa, czy uda się zaobserwować różnicę w graniu pomiędzy “SimGuru”, a “innym let’s player’em”. Rozumiecie. Chodzi o to, że niekoniecznie muszą poświęcać się grze po godzinach pracy (może pomijając Kate, która od czasu do czasu pisze o swoich przygodach w The Sims 4), więc nie muszą także znać wszelkich aspektów gry, jakichś tricków, mechanik, strategii (np. na szybki awans Sima w jego pracy). Sama też nie wiem, czym dokładnie zajmuje się poszczególny SimGuru (oprócz tych, o których mowa już była, czy jeśli godzi o, np. SimGuru Granta albo nowego SimGuru Icarusa). Jednak z drugiej strony, prawdopodobnie właśnie dlatego wyda się to ciekawe na tyle, aby – na przykład mnie – przyciągnąć na dłużej. Na pewno sprawdzę jeden z takich najbliższych Guru Garage. A nóż widelec, przy okazji sama dowiem się coś ciekawego!

 

Maxis Monthly – z pamiętnika dewelopera

Zdecydowanie ta druga seria, czyli Maxis Monthly, wydaje mi się bardziej wartościowa (przynajmniej, jeżeli chodzi o osoby naprawdę spragnione smaczków i planowanych lub nieplanowanych zapowiedzi i przecieków). Z wypowiedzi Kate wynika, że wydarzenie to, będzie hostowane właśnie przez nią, a co za tym idzie, zaczniemy otrzymywać pigułkę informacji z podsumowaniem simowego, minionego miesiąca z SimGurowego punktu widzenia. Uważam też za cenne planowane rozmowy o codziennej pracy twórcy The Sims – o tym, czym dokładnie się zajmuje, na ile to odpowiedzialne zajęcie, itd. Cieszy mnie też to, że zaczną odbywać się regularne przeglądy twórczości fanów (budynki, pokoje, rodziny). Czuję, że okaże się to dobrą motywacją dla tych Simomaniaków, którzy do tej pory raczej nieśmiało publikowali cokolwiek w Galerii.

Obiecująco zapowiada się także część tego livestreama, poświęcona zapowiedziom, co do zamiarów w sprawie kolejnych aktualizacji The Sims 4 oraz zawartości płatnych i darmowych. Może się to okazać niezłą kopalnią newsów i to z pierwszej ręki.

Maxis Monthly brzmi dla mnie jak coś w rodzaju devdiary, czyli pamiętnika twórcy gry, który regularnie podsumowuje postępy w działaniach nad produkcją, dzieli się swoimi spostrzeżeniami oraz zamiarami, a także zbiera feedback (wrażenia i odpowiedzi na pomysły) od Społeczności. Jeśli to faktycznie to, co myślę – to okaże się to naprawdę fajnie spożytkowanym czasem.

 

Omawianie aktualizacji oraz rozszerzeń do The Sims 4

Komentarze na żywo, dotyczące nowych zawartości w TS4, wpiszą się również na stałe w harmonogram SimGuru, a przynajmniej dopóki Społecznością opiekować się będzie SimGuru Kate. Wspomniała też, że live poświęcony tym kwestiom zapowiadany będzie 72 godzin wcześniej (prawdopodobnie właśnie na Twitterze), więc raczej każdy zdąży się do niego… emocjonalnie przygotować:) Z ciekawostek dodam, że to Simomaniacy zagłosowali na to, jak długo przed aktualizacjami ma pojawić się ogłoszenie o strumyku. Dodatkowo, my w swojej strefie czasowe mamy zawsze o tyle wygodnie, że strumienie przypadają na godzinę 20, więc tą godzinę nietrudno będzie przeznaczyć, nawet tej pracującej części z nas.

 

Nie pozostało nic innego, jak oczekiwać na pierwsze odcinki serii! Nie jestem pewna, na ile spotkają się z moimi oczekiwaniami, ale… kto wie.

Jeżeli spodobał się wam ten artykuł, podacie go dalej! Chętnie też dowiem się o waszych przemyśleniach w związku z poruszeniem tematu livestreamów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także